Новий підхід до визначення місця кадрової стратегії в загальній системі стратегічного управління підприємством.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.128908Ключові слова:
підприємство, стратегічне управління, персонал, кадрова стратегія, функціональна стратегія.Анотація
У статті розглядаються деякі аспекти формування кадрової стратегії сучасних промислових підприємств. Аналіз літературних джерел та реальної практики управління свідчить про те, що ефективність роботи підприємства багато в чому залежить від характеристик трудових ресурсів, їх здатності оптимально реалізувати головну мету виробничої діяльності − отримання прибутку. Тому проблеми управління персоналом, насамперед розробка стратегічних напрямів кадрового менеджменту, повинні бути головними у загальній системі управління підприємством. Відзначено, що між стратегією управління персоналом та організаційною стратегією існують різні варіанти взаємодії, залежно від яких стратегія управління персоналом може бути як підпорядкованою по відношенню до стратегії підприємства в цілому, так і поєднаною з нею, утворюючи єдине ціле. Згідно із запропонованим новим підходом, кадрова стратегія сучасного підприємства повинна стати основою формування як бізнес-стратегії, так і всіх функціональних стратегій, тобто займати центральне місце в системі стратегічного управління. Необхідність зміни традиційних підходів до стратегічного менеджменту персоналу підтверджена аналізом ефективності кадрової стратегії ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ». При реалізації кадрової стратегії комбінату, сформованої відповідно Мічиганській концепції стратегічного менеджменту людських ресурсів, не всі напрями роботи з персоналом призвели до очікуваних результатів. Концептуальна зміна підходу до розробки кадрової стратегії, її формування на нових засадах дозволить більш активно задіяти головний фактор конкурентоспроможності - персонал підприємства.Посилання
- 1. Васильева Н. А. Экономика предприятия: конспект лекций / Н. А. Васильева, Т. А. Матеуш, М. Г. Миронов. − М. : Юрайт, 2011 − 191 с.
- 2. Berthel J. Personal-Management. – Stuttgart: Verlag C.E. Poeschel, 2003.
- 3. Bühner R. Personal-Мanagement. - München - Wien: Verlag R. Oldenbourg, 2005.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Тетяна Михайлівна Шестакова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.