Машинобудівні кластери в Україні та Запорізькій області як один із шляхів вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності країни в період глобалізації.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129297Ключові слова:
кластери, машинобудування, підприємство, глобалізація, зовнішньоекономічна діяльність, економіка, розвиток, криза.Анотація
У статті обґрунтовано, що сучасна регіональна економіка як пріоритет ставить перед собою завдання знайти оптимальний варіант об'єднання територіальних і галузевих аспектів розвитку. Розкрито положення машинобудування України в період глобалізації, в т. ч і в рамках зовнішньоекономічної діяльності. Визначено, що, для розвитку економіки необхідне впровадження кластерного підходу. В умовах глобальної кризи в світовій економіці активно зростає інтерес до кластерів як до мобільних самодостатніх економічних модулів, які можуть швидко і ефективно реагувати на зміни в навколишньому середовищі.
Під час дослідження визначено актуальність подальшої розробки підходів до визначення соціально-економічної ефективності функціонування кластерів в регіоні, визначено також роль кластера в підвищенні конкурентоспроможності регіону, в пошуку ефективних механізмів формування кластерів та вирішенні інших проблем. Для успішного розвитку української промисловості, національним проектом має стати постійне збільшення експорту високотехнологічної продукції, а не сировини і напівфабрикатів. Необхідно перевести країну на інтенсивний шлях розвитку, шлях розвитку технологій і інновацій. Одним з головних механізмів підйому економіки країни повинна стати чітка, збалансована програма розвитку інноваційних кластерів, як нової ефективної форми мережевих організації та управління виробництва. Це буде сприяти реалізації основних конкурентних переваг української промисловості.
Посилання
- 1. Активізація інноваційної діяльності регіонів: організаційно-правове та соціально-економічне забезпечення. О. І. Амоша та ін. – Донецьк, ІЕП НАНУ, 2007.
- 2. Оскольский В. О перспективах становления конкурентоспособной региональной экономики Украины. // Экономика Украины, 2014, - №12.
- 3. Соколенко С. І. Кластери в глобальній економіці. – К.: Логос, 2004. – 848 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інна Миколаївна Шпак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.