ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ АКТИВНІСТЮ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В РЕГІОНІ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.27.2014.36532Ключові слова:
інновація, персонал, розвиток, організація, центр управління, інноваційний розвиток, творче мислення.Анотація
Розглянуто деякі аспекти, які стримують економічний розвиток держави на інноваційному шляху. Виробництво та експорт конкурентоспроможної продукції, неможливий без впровадження інновацій. В той же час, інноваційний продукт створюється при дотриманні багатьох умов, наприклад, наявність творчого потенціалу людей, мотивації і стимулювання інноваційної діяльності, необхідного фінансування, високого рівня культури організації підприємства та ін. За всіма цими умовами в Україні спостерігаються суттєві труднощі щодо їх виконання.
За період соціально-економічного існування держави в умовах ринку прослідковується негативна тенденція зниження рівня творчого розвитку молоді. Втрата інтересу до освіти, саморозвитку, професіональному зростанню призвело до того, що творча активність молоді знизилась. Більшість керівників середнього та малого бізнесу не мають здатності до модернізації та формування інноваційної системи управління трудовим колективом. Також трудові колективи мають низький інноваційний потенціал.
Мотивація та стимулювання інноваційного розвитку персоналу не має системності. Не розроблено стратегію і тактику винагороди інноваційної активності. В практиці використовуються методи та способи стимулювання, які широко відомі, які засновано на радянському досвіді. Нові підходи стимулювання використовуються з закордонної практики.
Інноваційний розвиток персоналу підприємства нерозривно пов'язаний з динамікою розвитку інноваційного рівня держави. Чим вище рівень інноваційного розвитку персоналу, тим вище рівень соціально-економічного розвитку держави та її населення. Для цього необхідно приймати активні та ефективні заходи щодо прискорення інноваційного розвитку трудових ресурсів у всіх ланках державного механізму управління їх розвитком.
Для надання конкретної науково-методичної та практичної допомоги підприємствам в їхньому інноваційному розвитку пропонується створення регіональних інноваційних центрів, в роботі яких, будуть задіяні вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути, кадрові та консалтингові агентства, інноваційно-активний персонал підприємств (новатори, раціоналізатори, винахідники).
Посилання
- Список використаних джерел:
- Савіцька Н.В. Управління креативним потенціалом підприємства: стратегія і тактика / Н.В.Савіцька,О.Л. Коломієць // Вісник національного університету «Львівська політехніка»; Менеджмент та підприємство в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – 2012. - № 727. – ст. 143 - 149
- Продіус О.І. Креативний персонал як головна складова інноваційного розвитку організації / О.І.Продіус // Економічний простір – 2013 - № 78 – ст. 260 – 269.
- Василичев Д.В. Удосконалення організації управління регіональним ринком праці / Д.В. Василичев, Г.Ф. Трифонов, О.Г. Каплина // Соціально-трудові відносини : теорія та практика : зб. наук. праць / голова ред.кол. А.М. Колот. 2011. №2. – 144 с. С. 74-78.
- Bibliography:
- Savits'ka N.V. Upravlinnya kreatyvnym potentsialom pidpryyemstva: stratehiya i taktyka / N.V.Savits'ka,O.L. Kolomiyets' // Visnyk natsional'noho universytetu «L'vivs'ka politekhnika»; Menedzhment ta pidpryyemstvo v Ukrayini: etapy stanovlennya i problemy rozvytku. – 2012. - № 727. – st. 143 - 149
- Prodius O.I. Kreatyvnyy personal yak holovna skladova innovatsiynoho rozvytku orhanizatsiyi / O.I.Prodius // Ekonomichnyy prostir – 2013 - # 78 – st. 260 – 269.
- Vasylychev D.V. Udoskonalennya orhanizatsiyi upravlinnya rehional'nym rynkom pratsi / D.V. Vasylychev, H.F. Tryfonov, O.H. Kaplyna // Sotsial'no-trudovi vidnosyny : teoriya ta praktyka : zb. nauk. prats' / holova red.kol. A.M. Kolot. 2011. №2. – 144 s. S. 74-78.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Д.В. Василичев, Г.Ф. Трифонов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.