РОЛЬ ТА ЗНАЧЕННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52257Ключові слова:
логістична діяльність, конкурентоспроможність підприємства, матеріальні потоки, транспортна логістика, логістичне управлінняАнотація
Обгрунтовано за допомогою статистичних даних значення логістики для підприємства. Підкреслено, що конкурентоспроможність підприємства залежить від можливості знижувати свої витрати для підвищення прибутків. Останнє можливе тільки завдяки проведенню високоякісних логістичних операцій. Логістика розглядається як фактор підвищення конкурентоспроможності підприємств. Управління товарно-матеріальними потоками, їх оптимізація є найпоширенішими завданнями менеджменту в середовищі багатьох підприємств. Концентрація уваги саме на логістиці руху товарно-матеріальних цінностей і тих технологіях і інструментах, які застосовуються в цій області є важливим завданням конкурентоспроможності підприємства. Наведено схему управління ланцюгами постачань. Кожне підприємство, що застосовує логістичний підхід у своїй діяльності, повинне прагнути до створення налагодженого механізму управління ланцюгами постачань. Наявність працюючої системи управління ланцюжками поставок дозволяє повністю контролювати весь потік товарно-матеріальних цінностей — від постачальника до покупця, — оптимізувати кожний крок на шляху руху товарів, інформації й фінансів, досягаючи значної економії ресурсів підприємства. Підкреслюється, що роль логістики в життєдіяльності підприємств, особливо промислових, дуже велика. Діяльність логістичних служб безпосередньо впливає не лише на управління логістичними процесами, а і на формування портфеля замовлень підприємства, а через нього — на розробку асортиментної програми виробництва і відповідної стратегії. Мета логістики виходить за рамки скорочення витрат і збільшення прибутку. Тому на даному етапі концепція конкурентоспроможності фірми укладається в одержанні конкурентної переваги за рахунок пропозиції додаткових послуг і підвищення їх якості. Надалі, у міру застосування даної концепції більшістю фірм, зниження витрат знову може виявитися першочерговою справою, але вже на іншій основі. Отже, підвищення конкурентоспроможності фірм за рахунок логістики – процес безперервний і адаптивний.
Посилання
- Сербин В. Основы логистики / В. Сербин [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m97/1_8.htm
- Роль логистики на современном предприятии [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.axelot.ru/Company/publ/partlog/
- Костоглодов Д.Д. Маркетинг и логистика фирмы / Д.Д. Костоглодов, И.И. Саввиди, В.Н. Стаханов. – М.: "Издательство ПРИОР", 2000.- 128 с.
- Ларіна Р.Р. Логістика / Р.Р. Ларіна [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.readbookz.com/books/24.html
- Цивкунова Т.Н. Планирование логистической стратегии предприятий производственной инфраструктуры / Т.Н. Цивкунова [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.traktat.ru/tr/referats/id.14212.html
- Хэнфилд Р. Реорганизация цепей поставок. Создание интегрированных систем формирования ценности. / Р. Хэнфилд, Э. Николс; пер. с англ.. – М.: Издательский дом "Вильямс", 2003. – 416 с.
- Стаханов В.Н. Теоретические основы логистики / В.Н. Стаханов, В.Б. Украинцев. – Ростов на Дону: Феникс, 2001. – 160 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 М. В. Макаренко, Н. М. Потапова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.