Інноваційні проекти як інструмент рішення екологічних проблем промислових міст.

Автор(и)

  • Тамара Григорівна Логутова ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», Маріуполь, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31498/2225-6725.32.2016.105598

Ключові слова:

інноваційний, проект, екологічні, проблеми, промислові відходи, побутові відходи, інструмент.

Анотація

У статті досліджено екологічні проблеми промислових міст. Виявлено причини їх появи, природу накопичених відходів. Визначено, що відходи промислових міст поділяються на : промислові, побутові, стічні та промислово-стічні води. На прикладі міста Маріуполя розглянуті джерела накопичення , засоби утилізації та переробки відходів. В теперішній час основними джерелами  промислових відходів є два металургійні комбінати ПрАТ «ММК ім. Ілліча» та ПрАТ «МК «Азовсталь». Побутові відходи утилізують на сміттєвих полігонах міста Маріуполя. У даний час в Маріуполі знаходяться два узаконених сміттєвих полігони загальною площею більш, ніж 7 га. Один полігон вже законсервовано, а другий, термін дії якого вже закінчився, продовжують використовувати. Сміттєзвалища не відповідають санітарним та екологічним вимогам. Особливостями полігонів є те, що вони вміщують як промислові, так і побутові відходи. Автор статті вважає ,що інструментом рішення екологічних проблем є реалізація інноваційних екологічних проектів. Аналіз показав, що на металургійних комбінатах за термін 2012-2016 рр. було впроваджено 10 інноваційних проектів, які включають екологічні та енергозберігаючі технології та обладнання. Результати аналізу впровадження проектів свідчать про значне зниження (у декілька десятків разів) викидів пилу, шкідливих газів, оксиду вуглецю , сіркового ангідриду. Крім зниження шкідливих викидів, реалізація проектів дозволяє одержувати ще і економічну вигоду від переробки відходів металургійного виробництва, а, саме, шлаків і шламів.Радикальним підходом до рішення екологічних проблем є реалізація інноваційних екологічних проектів і, в першу чергу, проекту побудови заводу щодо переробки промислово-побутових відходів, що дозволяє не поширювати територію сміттєзвалищ та більш раціонально використовувати земельні ресурси міста.

Посилання

  1. Поживанов, М. А. Основы социальной экологии промышленно развитого города / Поживанов, М. А.. - Мариуполь : Приазовский рабочий, 1998. - 495 с.
  2. • «Ресурсосберегающие технологии кислородно-конвертерных процессов» (в 2 частинах, 1995, співавтор);
  3. • «Основы социальной экологии промышленно развитого города» (1998).

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-09-22

Як цитувати

Логутова, Т. Г. (2016). Інноваційні проекти як інструмент рішення екологічних проблем промислових міст. Вісник Приазовського Державного Технічного Університету. Серія: Економічні науки, (32), 297–300. https://doi.org/10.31498/2225-6725.32.2016.105598

Номер

Розділ

Статті