Економічний потенціал регіону як основа його розвитку.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.128846Ключові слова:
економічний потенціал, регіональна конкурентоспроможність, методи управління, інноваційний потенціал, трудовий потенціал, інвестиційний потенціал.Анотація
У статті доведено, що дослідження проблем розвитку економічного потенціалу окремих регіонів на сучасному етапі набуває особливого значення. Це пояснюється тим, що він стає умовою для забезпечення ефективності здійснення соціально-економічних перетворень в країні. Ситуація погіршується також посиленням інтеграційних процесів в усіх сферах суспільного життя, тому можливість придбання певної конкурентної переваги у регіоні за рахунок розвитку його економічного потенціалу потребує дослідження. Підкреслено, що економічний потенціал у більшості випадків розглядають як сукупну здатність економіки та її галузей, підприємств, господарств здійснювати виробничо-економічну діяльність, випускати продукцію, товари і послуги, задовольняти запити населення, суспільні потреби, забезпечувати розвиток виробництва і потреби споживача. На основі вивчення літературних джерел та практики функціонування регіонів в Україні, а також врахування результатів власних досліджень дозволили виділити основні елементи економічного потенціалу регіону. Розглянуті складові економічного потенціалу регіону. Встановлено, що основним завданням вдосконалювання управління розвитком і використанням економічного потенціалу як основи механізму управління формуванням конкурентних переваг регіону є оцінка й визначення основних об'єктів і напрямків, внесення змін у ці елементи, їх модернізацію відповідно до тих стратегічних завдань, які ставляться перед регіоном. Для реальної оцінки економічного потенціалу регіону вважаємо за доцільне включити в це комплексне поняття наступні показники та виділити конкретні пріоритети. В статті досліджено сутність поняття економічного потенціалу, розглянуті головні складові такого потенціалу, запропоновані методи управління економічним потенціалом, котрі засновані на використанні евристичних методів. Запропоновано в управлінні використовувати визначення сили взаємозв’язків між складовими економічного потенціалу.Посилання
- 1. Алаев Е. Б. Эффективность комплексного развития экономического района /. - М.: Наука, 1965. - 112 с.
- 2. Воронкова А.Э. Стратегическое управление конкурентоспособным потенціалом предприятия: діагностика и организация. Монография / . – Луганск: ВНУ им. В. Даля, 2004. – 320 с.
- 3. Дорофиенко В. В. Управление научно-техническим потенциалом региона /. - К.: УкрИНТЗИ, 1995. - 216 с.
- 4. Жук М. В. Регіональна економіка: Підручнік / . – К.: ВЦ «Академія», 2008. – 416 с.
- 5. Економічний потенціал регіону: пріоритети використання: Монографія / І. М. Школа, Т. М. Ореховська, І. Д. Козменко та ін. – Чернівці, 2003. – 464 с.
- 6. Руденко В. П. Український природно-ресурсний потенціал: Серія оцінкових картосхем: навч. посіб. / – Ч.3. – Чернівці: Рута. – 2005. – 306 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Марина Василівна Макаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.