Моделювання адаптивної системи управління обладнанням промислових підприємств.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.128870Ключові слова:
обладнання, система управління, металургійне підприємство, планування, моделювання, автоматизований аналіз обладнання.Анотація
На даний момент підприємства важкої промисловості в Україні мають застарілі технології та обладнання. Це призвело до значного розриву у якості продукції, виробленої на вітчизняному ринку та зарубіжному. Необхідно створити нову систему управління підприємством, що дозволить покращити ефективність використання ресурсів та створить завдаток для майбутньої модернізації технологій і обладнання. Враховуючи нові тенденції розвитку систем управління необхідно розробляти саморегулятивну систему, яка спрямує систему підприємств важкої промисловості до реінжинірингу існуючих бізнес-процесів. Для поставленої цілі пропонується впровадження адаптивної моделі управляння обладнанням промислових підприємств. У роботі здійснено аналіз методології побудови систем управління підприємством та адаптивного моделювання їх розвитку. На основі досліджених методів моделювання систем була проаналізована система управління змінним обладнанням промислових підприємств. Для вирішення задачі створення моделі адаптивної системи управління обладнання промислового підприємства запропоновано створити нові автоматизовані інструменти аналізу і адаптивного нормування змінного обладнання для комбінату. Розроблена авторська модель оцінки постачальника, яка дозволяє створити песимістичний прогноз показника стійкості обладнання. Здійснено розробку, часткову реалізацію та впровадження проекту реінжинірингу системи управління змінним обладнанням у діяльність цеху холодного прокату промислового підприємства, розрахований отриманий ефект та очікуваний ефект від впровадження розроблених заходів.Посилання
- 1. Булеев И. Механизм хозяйствования предприятий и объединений трансформационной экономики: монография / И.П. Булеев, Н.Д. Прокопенко, Н. Е. Брюховецкая, Г. О. Маландина. – Донецк: ДНУ, 2007. – 321 с.
- 2. Внутрішній економічний механізм підприємства / П.В. Круш, С.О. Тульчинська, Р. В. Тульчинський та ін.; Нац. техн. ун-т Укр. "Київський політех. інститут". – К.: ЦУЛ, 2008. – 545 с.
- 3. Виноградова О. Реінжиніринг бізнес-процесів у сучасному менеджменті: монографія / О.В. Виноградова. – Донецьк: ДонДУЕТ ім. М.І. Туган-Барановського, 2005.– 329 с.
- 4. Гриньова В. Процес підготовки реструктуризації підприємств машинобудування: організація управління: монографія / В.М. Гриньова, М.В. Новікова–Харків : ХНЕУ, 2010. – 241 с.
- 5. Економіка логістичних систем: монографія / За наук. ред. Є. Крикавського, С. Кубіва. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту „Львівська політехніка”, 2008. – 651 с.
- 6. Кузьмін О. Проблеми та теоретико-методичні засади управління витратами на машинобудівних підприємствах : монографія / О.Є. Кузьмін, А.М. Дідик, У.І. Когут, О. Г. Мельник; за заг. ред. д.е.н., проф. О. Є. Кузьміна.–Львів:«Тріада плюс», 2009. – 151 с.
- 7. Фридаг Х. Сбалансированная система показателей / Х. Р. Фридаг, В. Шмидт. – М: «Омега-Л», 2011. – 287 с.
- 8. Наказ, 04.07.2003, № 281: Про затвердження Положення про технічне обслуговування устаткування гірничодобувних підприємств / Міністерство промислової політики України — Офіц. вид. — К. : Парлам. вид-во, 2003. — 134 с. — (Бібліотека офіційних видань).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ярослав Геннадійович Вовк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.