Інноваційні підходи до отримання електроенергії нетрадиційними методами.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.128904Ключові слова:
відновлювана енергетика, енергетична галузь, вітроенергетична індустрія, енергоресурси, офшорна вітроенергетика, вітропотенціал, інноваційний проект.Анотація
В статті досліджені світові та вітчизняні тенденції розвитку ринку відновлюваних джерел енергії, зокрема, вітрової енергетики. Визначено, що Україна має значний нереалізований доробок у галузі вітроенергетики, між тим, орієнтація на вугільно-ядерну стратегію, велику гідроенергетику, відсутність розуміння важливості впровадження інновацій і вирішення екологічних проблем гальмує розвиток вітчизняної вітроенергетичної індустрії. В роботі визначено, що сучасна вітроенергетика за останні десятиліття стала однією з найпривабливіших галузей для інвестицій та успішно конкурує з традиційними способами отримання електроенергії в багатьох країнах світу. Визначальними перевагами відновлюваних джерел енергії, зокрема, енергії вітру, в умовах вичерпання ресурсів органічного палива та зростаючих темпів забруднення довкілля є наявність їх невичерпної ресурсної бази та екологічна чистота. В роботі визначені перспективи розвитку офшорної вітроенергетичної індустрії в Україні та запропонований інноваційний проект будівництва вітроелектростанції морського базування в шельфі Азовського моря (Донецька область). Автором роботи з метою виконання аналітичних та прогнозних передінвестиційних розрахунків, аналізу чутливості та беззбитковості ефективності інноваційно-інвестиційних проектів у вітроенергетиці рекомендовано використання нової методики, що включає повний комплекс розрахунків техніко-економічних характеристик вітроелектростанцій. Так, розрахунок основних показників фінансового плану інноваційного проекту виконаний відповідно до положень методики UNIDO і нових науково-методичних рекомендацій вітчизняних науковців щодо оцінки ефективності інвестиційних проектів вітрових електричних станцій. Ці розрахунки забезпечують якісне обґрунтування привабливості вітроелектростанцій, розташованих на території України, з метою залучення інвестицій в дану галузь вітчизняної енергетики. Запропонований проект відповідає стратегічним напрямкам розвитку енергетичної галузі України і сприятиме соціальному та економічному розвитку регіону. Реалізація проекту зробить вагомий внесок в інноваційний розвиток вітчизняної енергетики, компенсує існуючий дефіцит в енергобалансі Донецької області.Посилання
- 1. Обзор рынка ветроэнергетики Украины 2015 [Електронний ресурс]. – Режим доступa : www.uwea.com.ua.
- 2. Wind in power 2016. European statistics, 2017. – 24 p. [Electronic resource]. – Access mode : https://windeurope.org//.
- 3. Шмидт Г. Оффшорная ветроэнергетика / Г. Шмидт, А. Конеченков // Терминал. – 2015. - № 28 (770). – С. 13-15.
- 4. Точений В. А. Моделі і методи розрахунку техніко-економічних характеристик вітрових електростанцій : дис.…канд. техн. наук : 05.14.08 : захищена 06.02.15; затв. 22.06.15 / Точений Вадим Анатолійович. – К., 2015. – 154 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Наталя Аркадіївна Солідор
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.