Механізм розробки стратегій логістики машинобудівного підприємства.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.34.2017.129295Ключові слова:
логістична система, економіка, машинобудівельне підприємство, господарська діяльність, розвиток, прибуток, алгоритм, криза.Анотація
В статті обґрунтовано, що для розвитку машинобудування України необхідна підтримка логістичної системи підприємств. В сучасних ринкових умовах після підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС велике значення набуває здатність підприємств швидко і гнучко реагувати на попити ринку. Промисловим підприємствам треба розвивати здатність швидко реагувати на зміни зовнішнього середовища, створювати продукцію, що випереджає вимоги покупців. Відсутність системного підходу до дослідження потокових процесів призводить до недотримання часу на виготовлення продукції, скорочення обсягу виробництва і продажів із-за непродуктивного простою устаткування, відповідно, погіршуються фінансові результати. До методів антикризового управління належить логістика. Для визначення основних напрямів розвитку логістики підприємства важливе значення грає вибір системи поповнення запасів: з фіксованим розміром партії поставки або з фіксованою періодичністю поповнення запасів. Стратегічні рішення в області логістики спрямовані на оптимізацію матеріальних потоків економічної системи. Особливу увагу слід приділити питанням визначення та групування логістичних витрат. Інтеграція ланцюга поставок - це процесс досягнення узгодженої взаємодії їх ланок на основі взаємної зацікавленості сторін. Для прийняття стратегічних рішень у сфері управління запасами та складування насамперед необхідно визначитися з вибором системи управління матеріальними потоками. Розкрито алгоритм побудови логістичної системи та алгоритм проектування ланцюгів постачання на машинобудівному підприємстві.Посилання
- Логістика [Електронний ресурс]//Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Логістика.
- 2. Логістика : навч. посібник / В. М. Баско, В. А. Бороденя, О. В. Карпеко [та ін] ; під ред. д–ра екон. наук, професора В. І. Полещук. – Мінськ : БГЭУ, 2007. – 431 с.
- 3. Семененко А. В. Логістика. Основи теорії: Підручник для вузів / А. В. Семененко, В. І. Сергеєв. – СПб. : Видавництво «Союз», 2001. – 544 с.
- 4. Логістична система підприємства: визначення, властивості, класифікація / К. В. Ковтуненко, Д. В. Скоморохін // Економіка. Менеджмент. Бізнес. - 2014.
- 5.Логістична система підприємства машинобудівної галуззі у логістичному менеджменті / Н. Г. Метеленко, К. С. Тарабан // Финансы, учет, банки. - 2014.
- 6. Cергеєв Т. В. Найбільш поширені логістичні стратегії / В. І. Сергеєв [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.elitarium.ru/2007/12/11/ logisticheskie_strategii.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ліка Вікторівна Россинська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.