ВПЛИВ ФІСКАЛЬНИХ СТИМУЛІВ НА СТАЛИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.36.2018.169068Ключові слова:
фіскальна децентралізація, фіскальні стимули, фіскальна мотивація, сталий розвиток, регіон, податки, розвиток.Анотація
В результаті дослідження з’ясовано, що фіскальна політика представляє собою складну систему взаємозв’язків держави та інших суб’єктів ринкових відносин, що полягає у постійному пошуку балансу інтересів. Доведено, що сучасна фіскальна політика протикає у напрямі фіскальної децентралізації, орієнтована на формування сприятливого інституційного середовища функціонування господарюючих суб’єктів регіонів та заснована на системі економічних стимулів та мотивів. Визначено, що фіскальне стимулювання включає в себе широкий спектр засобів, застосування яких визначається, в першу чергу, об’єктом стимулювання, організаційно-правовою формою та юридичним статусом платника податків, видом діяльності, регіональною ознакою та соціальним значенням. Доведено, що одним із головних напрямів, в якому ефективно втілюються підходи фіскального стимулювання є інноваційний, що спрямований на формування та досягнення передумов сталого розвитку регіонів. Запропоновано напрями фіскального стимулювання інноваційної діяльності в регіонах. З’ясовано, що в умовах глобалізації економічних зв’язків спостерігається концентрована локалізація інноваційного та виробничого потенціалу у рамках регіональних бізнес-кластерів. Обґрунтовано, що впровадження фіскальних стимулів вимагає ретельного аналізу їх застосування. Впровадження фіскальних стимулів потребує ґрунтовного аналізу ринкової кон’юнктури, заснованого на комплексній оцінці потенційних факторів впливу, недопущення корупційних схем при лобіюванні інтересів певних груп при встановленні фіскальних стимулів.
Посилання
- 1. Hudzyns'ka, L. (2013), “Priorities of Fiscal Preferences: Assessment of the Choice Strategy”, Visnyk Kyivs'koho natsional'noho universytetu im. Tarasa Shevchenka, vol. 149, pp. 30-32.
- 2. Demydenko, L. (2012), “Fiscal incentives to promote innovation in the context of European integration”, Visnyk Kyivs'koho natsional'noho universytetu imeni Tarasa Shevchenka, vol. 132, pp. 36-38.
- 3. Prokopenko, O.A. (2009), “Directions of improvement of fiscal support of socio- economic development of regions”, Investytsii: praktyka ta dosvid, vol. 19, pp. 15-20.
- 4. Krush, P.V. ta in. (2008), Pidpryiemnytstvo ta problemy staloho rozvytku ekonomiky Ukrainy [Entrepreneurship and problems of sustainable development of the economy of Ukraine], NTUU “KPI”, Kyiv, Ukraine.
- 5. Polishchuk, V.G. (2010), “Perspectives of tax incentives for the sustainable development of Ukrainian regions”, Economy and the state , vol. 4, pp. 59-61.
- 6. Tul'chyns'ka, S.O. (2009), Intelektual'no-innovatsijna modernizatsiia ekonomiky Ukrainy: teoretyko-metodolohichni aspekty. [Intellectual-innovative modernization of the Ukrainian economy: theoretical and methodological aspects], NTUU “KPI”, Kyiv, Ukraine.
- 7. Tul'chyns'ka, S.O. (2014), Perspektyvy ta dominanty rozvytku intelektual'no-innovatsijnoi systemy rehioniv Ukrainy [Prospects and domains of the development of the intellectual-innovative system of the regions of Ukraine], PP “Vishemirsky”, Kherson, Ukraine [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Alla Hrechko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.