ФОНДОВИЙ РИНОК ЯК ФАКТОР ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІКИ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52294Ключові слова:
фондовий ринок, цінні папери, кредитування, інвестиції, інфляція, монетизація.Анотація
В статті розглянуто актуальні проблеми формування і функціонування фондового ринку як одного з основних елементів системи трансформації планового господарства в соціально-орієнтовану ринкову економіку. Охарактеризовано структуру системи переходу до ринкової економіки у сфері функціонування фондового ринку. Проаналізовано базові функції фондового ринку у розвитку національної економіки: забезпечення алокації ресурсів, монетизація економіки, перетворення заощаджень в інвестиції. Досліджено роль венчурного інвестування у розвитку фондового ринку. Визначено позитивні аспекти функціонування фондового як каталізатора економічного зростання. Виявлено, що головними завданнями фондового ринку є оцінка і перевірка ефективності діяльності компаній, можливостей одержання прибутку, дієвості менеджменту і корпоративного управління, розподіл і керування ризиками, зниження транзакційних витрат, полегшує здійснення угод. Проаналізовано взаємозв’язок між фондовим ринком і банківською системою країни. Розглянуто основні механізми державного регулювання фондового ринку в країнах з перехідною економікою. Досліджено процеси монетизації економіки через функціонування фондових ринків, характерні риси та вимоги щодо ефективного рівня монетизації економіки. Досліджено проблеми фінансування реального сектору в умовах нерозвиненості фондового ринку в країнах з перехідною економікою.
Посилання
- Оскольський В.В. Ринок цінних паперів України: погляд через призму діяльності Української фондової біржі / В. В. Оскольський. – К.: УФБ, 2001. – 216 с.
- Гончар М.С. Фондовий ринок і економічний ріст / М. С. Гончар. – К.: Обереги, 2001. – 826
- Плиса В.Й. Державне регулювання фондового ринку в Україні: монографія / В.Й. Плиса, Н.В. Блага; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. – Л.: ННВК "АТБ", 2007. – 168 с.
- Мошенський С.З. Фондовий ринок та інституційне інвестування в Україні: вплив на інвестиційну безпеку держави: монографія / С. З. Мошенський ; Житомирський держ. технологічний ун-т. – Житомир : ЖДТУ, 2008. – 432 с.
- Корнійчук О.П. Фондовий ринок: теорія і практика / О. П. Корнійчук; ред. Б. М. Данилишин. – К.: Рада по вивченню продукт. сил України НАН України, 2009. – 224 с.
- Благун І.С. Моделювання процесів розвитку фондового ринку: монографія / І.С. Благун, І.В. Буртняк; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. – Івано-Франківськ: Віктор Дяків, 2011. – 155 с.
- Полюхович В. Актуальні питання розвитку саморегулювання на фондовому ринку України в сучасних умовах / В. Полюхович // Вісник Академії правових наук України. - 2011. - № 3. - С. 138-146.
- Мещеряков А.А. Проблеми розвитку фондового ринку та шляхи їх розв’язання в контексті забезпечення фінансової безпеки України / А. А. Мещеряков, С. В. Сопотян // Вісник Академії митної служби України. Сер. : Економіка. - 2012. - № 1. - С. 71-75.
- Гаврилюк С.І. Місце фондової біржі на ринку цінних паперів / С. І. Гаврилюк // Економіка і управління. - 2011. - № 4. - С. 65-71.
- Калініченко Л.Д. Аналіз фондового ринку України та перспективи його розвитку / Л. Д. Калініченко, А. С. Глазкова // Вісник економіки транспорту і промисловості. - 2013. - Вип. 42. - С. 221-225.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Д. М. Лаповський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.