МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52296Ключові слова:
державне регулювання, сільське господарство, АПК, державна підтримка, субсидії, сільгосппродукціяАнотація
В статті розглянуто світовий досвід державного регулювання країн з розвиненим сільським господарством. Проаналізовано витоки та сучасну практику державного регулювання сільського господарства в США. З’ясовано, що базовим механізмом державної підтримки аграріїв у США є регулювання цін на сільгосппродукцію за допомогою двох видів «цін підтримки»: цільових і заставних цін. Досліджено особливості державного регулювання зернового ринку Канади. Виявлено, що характерною особливістю такого регулювання є двоступенева система оплати зерна фермерам на основі практики вихідних і остаточних цін. Проаналізовано особливості державного втручання в агропродовольчий ринок у Греції, Іспанії та Португалії та модифікацію методів цього втручання після їх приєднання до Європейського Союзу. Досліджено еволюцію та основні характерні особливості державного регулювання сільського господарства в країнах ЄС. Охарактеризовано міжнародний досвід здійснення державного контролю за виробництвом окремих видів сільськогосподарської продукції за допомогою ринкових статутів – документів, в яких зафіксовані граничні обсяги виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції, необхідні для задоволення потреб населення окремих регіонів і експортних поставок. Досліджено роль бюджетної підтримки сімейних ферм у розвитку сільського господарства Швейцарії та Австралії. Визначено роль адміністративних заходів державного регулювання сільського господарства в США, Польщі та Чехії. Проаналізовано обсяги державного субсидування сільського господарства в країнах світу та Україні.Посилання
- Майстро С.В. Національний аграрний ринок в умовах глобалізації: механізм державного регулювання: Монографія / С.В.Майстро. – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2009. – 240 с.
- Латинін М.А. Аграрний сектор економіки України: механізм державного регулювання / М.А.Латинін. – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2006. – 320 с.
- Могильний О.М. Регулювання аграрної сфери / О.М. Могильний. – Ужгород: ІВА, 2005. – 400 с.
- Діброва А.Д. Державне регулювання сільськогосподарського виробництва: теорія, методологія, практика / А.Д.Діброва. – К.: Формат, 2008. – 488 с.
- Эпштейи Д.Б. Государственное регулирование сельскохозяйственного производства в условиях перехода к рынку (теория и методы)/ Д. Б.Эпштейи . - С.-Петербург, 1993. - Ч. 1. - С. 275.
- Медведева H.A. Роль государства в развитии зернового хозяйства Канады / Н. А. Медведева // Агропромышленное производство: опыт, проблемы и тенденции развития. Серия 1. - М.: ВНИИТЭИагропром, 1993. - № 1. - С. 21-27.
- Хитров А.Н. Государственное регулирование сельскохозяйственного произ¬водства в развитых странах / А. Н. Хитров. - М.: ВНИИТЭИагропром, 1990. - С. 50.
- Папцов А.Г. Система налогообложения в сельском хозяйстве зарубежных стран / А. Г. Папцов // АПК: экономика и управление. - 2008. - № 3. - С. 46-52.
- Демьяненко В.Н. Экономические методы стимулирования сельскохозяй¬ственного производства в США / В. Н. Демьяненко. - М.: ВНИИТЭагропром, 1988. - С. 56.
- Папцов А.Г. Основные направления государственного регулирования сельскохозяйственного производства в странах Восточной Европы в период осуществления экономических реформ / А. Г. Папцов // Агропромышленное производство: опыт, проблемы и тенденции развития. - М.: ВНИИТЭагропром, 1996.-№2.-С. 1-11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Т. І. Лосіцька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.