ВПЛИВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.29.2015.52337Ключові слова:
інтелектуальна власність, технологія, інновації, інноваційна діяльність, інтелектуальна діяльність, інноваційна активністьАнотація
В роботі визначено сутність терміну «інтелектуальна власність. Розглянуто підходи до його визначення. Наведено основні нормативні акти у сфері права інтелектуальної власності. Зазначено, що інтелектуальна діяльність - це творча діяльність, а творчість - це цілеспрямована розумова робота людини, результатом якої є щось якісно нове, що відрізняється неповторністю, оригінальністю, унікальністю. Чим вищий інтелектуальний потенціал індивідуума, тим цінніші результати його творчої діяльності - інтелектуальна власність. Визначено, що творча діяльність людини направлена на розробку і впровадження абсолютно чогось нового, чого ще не існувало в загалі. Тобто мова йде про інновації. Наведено спектр підходів до концептуалізації інновацій. Зазначено, що інновація – це: процес створення нових і якісне оновлення вже створених товарів, послуг, технології, методів управління та організації виробничого процесу, підготовки кадрів, які якісно впливають на процес виробництва, суспільний добробут та на навколишнє середовище. Наведено аналіз створення та використання передових технологій та об’єктів права інтелектуальної власності на підприємствах України. Зроблено висновок, що слабкий правовий захист інтелектуальної власності, та відсутність фінансової мотивації негативно впливає на інноваційний процес промислових підприємств в Україні.Посилання
- Капранова Л. Г. Інноваційна складова розвитку металургійної галузі України / Л. Г. Капранова // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ : сборник научных трудов. – Одесса-Донецк : ДонНУ, РФ НИСИ в г. Одесса, РФ НИСИ в г. Донецк, 2008. – С. 770 – 776.
- Бутнік-Сіверський О. Б. Трансформація інтелектуальної власності в інноваційний продукт [Електронний ресурс] / О. Б. Бутнік-Сіверський // Інтелектуальний капітал. – № 5. – 2003. – С. 3-12. – Режим доступу: http://www.ndiiv.org.ua/ua/library/view-transformatsija-intelektualnoji-vlasnosti-v-innovatsiynyy-produkt.html
- Каміл І. Інтелектуальна власність – потужний інструмент економічного зростання : пер. з англ. / Ідріс Каміл; Всесвітня організація інтелектуальної власності.нглійської. – Київ : Прок-бізнес Укрпатент, 2006. – 371 с.
- Вачевський М. В. Інтелектуальна власність: теорія і практика інноваційної діяльності : підручник / М. В. Вачевський, В. Г. Кремень, В. М. Мадзігон та ін.; за ред. проф. М. В. Вачевського. — К. : ВД Професіонал, 2005. — 448 с.
- Потєхіна В. О. Інтелектуальна власність : навчальний посібник / В. О. Потєхіна. – К. : Центр учбової літератури, 2008. – 414 с.
- Право інтелектуальної власності : Акад. курс : підруч. для студ. вищих навч. закладів / О. П. Орлюк, Г. О. Андрощук, О. Б. Бутнік-Сіверський та ін.; за ред. О. П. Орлюк, О. Д. Святоцького. — К. : Видавничий Дім «Ін Юре», 2007. — 696 с.
- Цибульов П.М. Основи інтелектуальної власності : навч. посібник для вузів / П. М. Цибульов ; Інститут Інтелектуальної власності і права. – 4-е вид., перероб. і доп. – К. : ІІВП, 2005. – 107 с. .
- Створення та використання передових технологій та об’єктів права інтелектуальної власності на підприємствах України [Електронний ресурс] // Державна служба статистики : [Сайт]. – 2015. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Л. Г. Капранова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.