СУТНІСТЬ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.30.2015.74173Ключові слова:
управління, ризики, підприємство, безпека, економічна безпекаАнотація
В статті визначено сутність економічної безпеки держави та окреслено місце економічної безпеки підприємства в її загальній системі. Зазначено, що економічній безпеці підприємства притаманні риси економічної безпеки держави в цілому, а саме: задовольняти реальні економічні потреби суспільства на рівні не нижче критичної межі, забезпечувати економічну незалежність держави, протистояти існуючим і раптово виникаючим небезпекам і загрозам.
Досліджено підходи щодо визначення економічної безпеки підприємства та проведено їх порівняння, на основі якого було зазначено, що економічна безпека підприємства може розглядатися, як: 1) захист проти економічних злочинів; 2) стан захищеності від внутрішніх і зовнішніх загроз; 3) стан ефективного використання ресурсів або потенціалу; 4) наявність конкурентних переваг; 5) реалізація і захист економічних інтересів.
На основі проведеного аналізу, автором наголошено, що економічну безпеку підприємства можна визначити як стан підприємства, при якому відбувається формування відповідності наявності потенціалу підприємств до наявних внутрішніх та зовнішніх ризиків, виникнення та наявність яких обумовлена зовнішнім та внутрішнім середовищем підприємства. За значених умов, автором визначено, що з метою посилення забезпечення економічної безпеки підприємства, виникає необхідність мінімізація наслідків появи ризиків в діяльності підприємства та формування системи управління ними.
Посилання
- Бєлоус Н. Д. Теоретичне узагальнення економічної безпеки підприємств [Текст] /Н.Д. Бєлоус// Вісник Хмельницького національного університету. – 2012. – №2. – Т.1. – С.196-201
- Концепція економічної безпеки України. Інс-т. екон. прогнозування; кер. проекту Геєць В.М.. –К.: Логос. -1999. –56с.
- Дацків Р. М. Економічна безпека держави в умовах глобальної конкуренції / Р. М. Дацьків. – Л. : Центр Європи, 2006. – 160 с.
- Жаліло Я.А. Економічна безпека країни як інтегральна характеристика стану економічних систем /Я. А. Жаліло // Вісник УБЕНТЗ. –1998. -№6. – С.10-14.
- Зеркалов Д. В. Экономическая безопасность [Текст]: монографія / Д. В. Зеркалов. - К.: Основа. –2011. – 586 с.
- Нікітіна А. В. Система управління економічною безпекою підприємств [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://bukuniver.edu.ua/Applications/zbirnik/n8/25SUE.pdf
- Отенко І. П. Економічна безпека підприємства [Текст]:[навчальний посібник] / укл. І. П. Отенко, Г. А. Іващенко, Д. К. Воронков. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2012 – 256c.
- Барановський О.І. Фінансова безпека [Текст]: монографія / О.І. Барановський. - К.: Фенікс, 1999. - 338 с.
- Каламбет С. В. Механізм забезпечення економічної безпеки підприємств залізничної галузі [Текст] /С. В. Кламбет, В. А. Воропай// Науковий вісник: Фінанси, банки, інвестиції. – 2013. – №2. – С.106-113
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ю. О. Бондар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.