ІНФРАСТРУКТУРНА ПЕРЕБУДОВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В МОВАХ ФІНАНСОВОЇ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.30.2015.74244Ключові слова:
економічна система, фінансування, кредити, інфляція, земельні ресурси, фінансово-кредитні організаціїАнотація
У статті розглянуто питання надання Україні міжнародних кредитів, у першу чергу, МВФ та Світового банку. Проведений економічний аналіз причин, які примушують міжнародні фінансово-кредитні організації співпрацювати із країнами, що мають найнижчий кредитний рейтинг, до яких належить і Україна. Розглянуто основні макроекономічні помилки керівництва держави в умовах ведення військових дій та пошуку ефективних шляхів відродження виробництва та позитивних зрушень у сфері зайнятості населення. Для виходу з економічної кризи пропонується: припинити процес отримання кредитів МВФ та Світового банку до моменту повного виконання своїх боргових зовнішніх зобов’язань; розробити механізм залучення внутрішніх валютних ресурсів; розробити програму стимулювання національного виробництва товарів та послуг, радикально скоротити державні витрати на систему управління державою; на рівні держави, започаткувати програму захисту закордонних інвестицій та прав власності, в т.ч. на інтелектуальну власність від незаконних посягань самих же державних органівПосилання
- Геєць В. М. Капіталізація економіки України: наукова доповідь / В. М. Геєць (ред.), А. А. Гриценко (ред.), О. І. Барановський, В. В. Близнюк, Б. Є. Кваснюк; Інститут економіки та прогнозування НАН України. — К., 2009. — 220с.
- Шевчук В. О. Макроекономічні ризики прискореної акумуляції зовнішнього боргу в економіці України / В. О. Шевчук // Стратегічні пріоритети. – 2009. – № 2 (11). – С. 159-166.
- Рогач О. І. Міжнародні інвестиції: теорія і практика бізнесу транснаціональних корпорацій / О. І. Рогач. – К.: Либідь, 2009. – 720 с.
- The World’s Biggest Public Companies 2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.forbes.com/global2000/list.
- World Investment Report 2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www. unctad.org.
- Global R&D funding forecast 2010 // R&D Magazine. – 2013. – № 1. – С. 3-23.
- Федулова Л.І. Стан та проблеми України в контексті розвитку ринків високотехнологічних товарів та послуг / Л. І. Федулова // Наука та інновації. – 2009. – Т.5. – №3. – С.40-48.
- Статистична інформація Державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
- Сохацька О. М. Корпоративне управління в Україні : теоретико-методологічні аспекти : монографія / О. М.Сохацька, Н. П.Тарнавська, А. М. Тибінь та ін. – Тернопіль : Економічна думка, 2007. – 320 с.
- Новий курс: реформи в Україні. 2010-2015. Національна доповідь / за заг. ред. В. М. Гейця [та ін.]. — К.: НВЦ НБУВ, 2010. — 232 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 В. М. Кульбака
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.