ТРАДИЦІЙНА АКСІОСФЕРА КУЛЬТУРИ ЛОКАЛЬНИХ ТОПОСІВ УКРАЇНИ: ЗБЕРЕЖЕННЯ В ДОБУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2014.137941Ключові слова:
традиційна аксіосфера, локальні топоси, архетип, українська народна художня культура, ментальність, часопростірАнотація
Стаття присвячена проблемі осмислення та збереження в добу глобалізації традиційної аксіосфери культури локальних топосів України. Значна увага приділяється питанням дослідження української культури в масштабах окремих областей і міст України, розгляду місцевої культурної спадщини. Дані про розвиток художнього життя в різних регіонах, отримані в результаті зіставлення й узагальнення, дають цінний матеріал для створення цілісної оцінки традиційної, а в деяких місцевостях загальноприйнятої, усталеної аксіосфери культури та ментальності локальних топосів України, взаємодії традицій і новацій української народної художньої культури, знаходження можливостей щодо її збереження в добу глобалізації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.