РОЛЬ ЕТЮДНОЇ ФОРМИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦЯ СЦЕНІЧНОГО МИСТЕЦТВА ТА У ТВОРЧОСТІ АРТИСТА ЕСТРАДИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138535Ключові слова:
етюд-номер, етюд-вправа, естрада, артист, режисер, сценічне мистецтво, спеціальна освіта, метод дійового аналізуАнотація
Метою роботи є обґрунтування змістовної структури етюдної сценічної форми, її головних ознак, функцій тренінгових вправ і завдань із техніки актора, значення у професійному навчанні режисера естради та у визначенні ролі етюду-номеру в мистецтві естрадного артиста. Методологія дослідження полягає у застосуванні аналітичного, функціонального, порівняльного та мистецтвознавчого методів дослідження ролі етюдної форми у навчально-твор- чому процесі та у створенні задуму і втілення даної форми у сценічному мистецтві на естраді, у проведенні аналізу щодо моделювання сценічної дії етюду відповідно до виду, жанру, запропонованих обставин, трактування образу і ролі, експромту та імпровізації. Наукова новизна дослідження полягає у проведенні класифікації етюдної форми як сценічного номеру в творчості артиста-виконавця на естраді. Висновки. У результаті здійсненого дослідження можна зробити висновок, що, по-перше, етюдна форма залишається у сценічному мистецтві найефективнішим методом пі- знання сценічної дійсності через психофізичну дію та емоційно-пластичну виразність, засобом досягнення відповідних результатів у досконалості акторської техніки; по-друге, етюдна сценічна форма є найпродуктивнішим початковим способом у системі професійної підготовки режисера та актора естради; по-третє, у сучасному мистецтві на естраді етюд як номер посідає одне з головних місць серед новітніх видовищно-розважальних форм.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.