Культурологічний контент гуманітарної освіти в Україні: проблема першоджерельної бази
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138536Ключові слова:
гуманітарна освіта, культурологічна домінанта, модель культурологічних досліджень, наративні джерелаАнотація
У статті порушено питання про стан та подальший розвиток гуманітарної освіти в Україні в умовах сучасних євроінтеграційних процесів. Автор розвідки вважає, що поглиблення культурологічного контенту гуманітарних знань забезпечить змістовне оновлення усіх дисциплінарних блоків у системі вітчизняної вищої освіти. Метою статті є актуалізація та конструктивне вирішення проблеми гуманізації навчання шляхом розширення теоретичного фундаменту для його культурологічної складової. Методологія дослідження ґрунтується на засадах загальновживаних наукових принципів, фундаментальним з яких є універсальний діалектичний метод, що обґрунтовує причинно-наслідкові зв’язки, а конкретно науковими – принципи об’єктивності та всебічності. Автор дотримувався історичного, аксіологіч- ного та когнітивного підходів. Наукова новизна дослідження полягає в акцентуації проблеми першоджерельної бази у системі гуманітарних знань. Автор виступає з позиції прогресивної моделі культурологічних досліджень, що розглядає культурологію як об’єкт відображення повсякденного життя людини та форму для його наукового опрацювання і узагальнення. На конкретних прикладах обґрунтовано необхідність поглиблення культурологічного контенту гуманітарних знань, використання культурології як чинника їх олюднення та гуманізації. Висновки розвідки узагальнюють аналіз проблеми застосування наративних джерел у системі гуманітарних знань, підкреслюють продуктивність результату їх застосування для поглиблення культурологічного контенту гуманітарної освіти в Україні.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.