НАСТУПНІСТЬ У ПІДГОТОВЦІ АНСАМБЛЕВОГО БАНДУРИСТА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138558Ключові слова:
капела бандуристів, ансамблевий бандурист, безперервна музична освітаАнотація
Мета роботи – проаналізувати особливості підготовки ансамблевого бандуриста в умовах сформованої в Україні системи безперервної музичної освіти. Методологічна основа. Були використані методи системного педаго- гічного та мистецтвознавчого аналізу, ґрунтовані на принципах комплексності та послідовності. Наукова новизна. Вперше проведено системний аналіз особливостей підготовки ансамблевого бандуриста (на прикладі капели бандуристів «Чарівниці» Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки) на різних етапах безперервної професійної освіти. Виділено ключові умови взаємодії педагогів різних спеціалізацій, які дають змогу навчити бандуриста як сольному, так і колективному (ансамблевому) мистецтву «співогри» (виконання вокально-інструментального твору). Визначено механізми забезпечення наступності в підготовці бандуриста в системі «музична школа – музичний коледж – музична академія». Висновки. Наступність на всіх етапах безперервної професійної освіти бандуриста є обов'язковою умовою підготовки кваліфікованого артиста ансамблю (капели) бандуристів і реалізується завдяки єдиній системі взаємодії між педагогами всіх трьох рівнів підготовки. Особливістю педагогічного забезпечення підготовки ансамблевого бандуриста є тісна співпраця педагогів з фаху, вокалу та керівника капели бандуристів.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.