Народне танцювальне мистецтво Волині та його жанрово-стилістичні особливості
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138562Ключові слова:
хореографічне мистецтво, народний танець, жанр, регіональний аспектАнотація
Мета роботи: висвітлення регіональних особливостей хореографічного мистецтва Волині з його вузьколокальними відмінностями. Методологія. Гіпотетико-дедуктивний метод передбачав добір теоретичного та фактичного матеріалу, побудову гіпотези дослідження. Метод аналізу історико-культурологічного матеріалу дав змогу дослідити танцювальну культуру Волині та особливості її розвитку. Метод зіставлення застосовувався для порівняння кількох явищ з метою пізнання їх подібності та відмінності. Наукова новизна. На основі детального вивчення танцювальної культури України, зокрема Волині, зроблена спроба дослідження жанрово-стилістичних особливостей та локальної своєрідності танців Волині. Висновки. З огляду на динаміку культурно-історичних процесів сьогодення можна дійти висновку, що танцювальне мистецтво Волині пов’язане з домінуючою роллю традицій. Танцювальна культура Волинського історико-етнографічного регіону, розвиваючись у взаємозв’язку з національними традиціями, має свій виразний характер і стилістичні особливості. Синтезуючи традиційні форми танцювальної творчості різних етнічних груп, зберігаючи місцеву своєрідність окремих жанрів, танцювальна культура волинського регіону продовжує розвиватися в контексті традиції загальноукраїнської і є її складовою частиною.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.