СОЦІАЛЬНА КУЛЬТУРА У КОНТЕКСТІ МЕТОДОЛОГІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138632Ключові слова:
українська кухня, соціальна культура, соціокультурний, соціальна система, методологіяАнотація
Мета роботи – концептуальний аналіз соціальної культури як методологічного підґрунтя дослідження україн- ської кухні. Методологія роботи ґрунтується на застосуванні загальнонаукових методів (системного, структурно- функціонального, генетичного, типологізації тощо) із залученням дослідницьких настанов соціокультурного аналізу явищ і процесів. Наукова новизна: з’ясовано культурологічну сутність соціальної культури, виявлено відмінність між поняттями "соціальна культура" та "соціокультурний", вказано на необхідність застосування концепції соціальної культури для вивчення української кухні. Висновки. На підставі аналізу поглядів українських і зарубіжних науковців наведе- но співвідношення концепту "соціальна культура" з поняттям "культура"; звернено увагу на включення у перший термін двох змістів – соціального і культурного. Культура – це внутрішня форма, а соціальний світ – зовнішня, тому вони можуть бути розглянуті як у тісній взаємозалежності й взаємодії, так ы окремо один від одного. Саме в контексті соціальної культури як складного і багаторівневого явища варто розглядати українську кухню, позаяк остання перебуває у тісному взаємозв’язку з різними аспектами суспільного життя, відображає взаємини людей, норми і форми їхньої поведінки, артефакти і под., традиційні для культури конкретного суспільства.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.