Генетичні жанрові витоки прелюдії та прелюдування
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2017.138660Ключові слова:
прелюдія, прелюдійність, вступ, релігія, жанрові витоки, богослужінняАнотація
Мета дослідження. Дослідження пов'язане з пошуком генетичних витоків жанру прелюдії та суті прелюдування. Методологія дослідження полягає в застосуванні історичного та системного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу піддати аналізу історичні джерела певних релігій; виявити тенденції до прелюдування та розкрити зна- чення Вступу – початку – прелюдування у відправленні богослужіння. Наукова новизна роботи полягає в розширення уявлень про генетичні передумови формування жанру прелюдії. Висновки. Витоки прелюдії та прелюдування спосте- рігаються в далекі часи, вони знаходяться в джерелах різних релігій – в старозавітному богослужінні, в ранньому хрис- тиянстві, в католицьких літургічних піснеспівах, в церкві східного обряду, в протестантському богослужінні. У всіх релігі- ях присутні передумови для виникнення жанру прелюдії, а також прелюдування – як принципу виконання прелюдії.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.