ІМПОРТНО-ЕКСПОРТНІ ОПЕРАЦІЇ НА РИНКУ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138668Ключові слова:
колекції, культурні цінності, імпорт, ввезення, експорт, вивезення, ринок, попит, динаміка, функціонуванняАнотація
Мета дослідження полягає у виявленні динаміки функціонування процесу ввезення та вивезення культурних цінностей та його залежності від внутрішніх та зовнішніх чинників. Методи дослідження. Вибір дослідницьких страте- гій у вивченні динаміки імпортно-експортних операцій на ринку культурних цінностей залежав від поточної інформації. Основою вибору методів студіювання стали засади системності та комплексного підходу. Використано ме- тод документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, що дало змогу простежити у часовому вимірі розвиток ринку культурних цінностей на основі студіювання імпортно-експортних операцій. Використання вказаних методів сприяло отриманню власних теоретичних результатів. Наукова новизна полягає у постановці й роз- робці актуальної теми, яка в науковому вимірі не одержала всебічного й об’єктивного висвітлення та досліджуєть- ся вперше. Обґрунтовано ідею, що результати та стан імпортно-експортних операцій можуть слугувати одними із складових у вивченні динаміки функціонування ринку культурних цінностей, виявленні тенденцій його розвитку. Висновки. Функціонування ринку культурних цінностей є складовою частиною державної політики в галузі куль- тури і стосується приватної її частини. У правовому полі ринок культурних цінностей не має належного нормативного забезпечення. Діяльність органів влади у секторі імпортно-експортних операцій з культурними цінностями в частині класифікації предметів не узгоджена. Констатується, що динаміка таких операцій залежить від попиту на предмети колекціонування, який, у свою чергу, формується не тільки під впливом культурно-мистецьких тенден- цій, а й залежить від суспільно-політичних та економічних процесів розвитку суспільства.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.