Синестезія як специфічна якість професійного алгоритму артиста мюзиклу
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138690Ключові слова:
синестезія, роль-образ, парціальні здібності, інтонаційний слухАнотація
Мета статті – виявити специфічні особливості синестезії артиста мюзиклу як творчої здібності та з’ясувати її роль у професійному артистичному процесі в жанрі мюзиклу. Методологію дослідження складає трансперсо- нальна гуманістична психологія та її музикознавчі відгалуження: психологія мистецтва, психологія творчого процесу, психологія музичного мислення. Також використано аналіз культурологічних та естетичних досліджень, присвячених поняттю "синестезія". Наукова новизна дослідження складається з аналізу специфіки синестезії як проекції інтонаційного слуху на професійний алгоритм артиста мюзиклу, в аналізі здатності артиста до синестезії як особливої характеристики, яка притаманна його творчому апарату та продиктована парціальними здібностями. Висновки дослідження становить обґрунтування розуміння синестезії артиста мюзиклу як особливої психічної та психологічної характеристики професійного творчого процесу артиста, який виявляє його парціальні здібності та реалізує триєдину природу таланту, виступає як механізм гармонізації художніх засобів виразності усередині ролі- образу, а також як технологічний засіб досягнення музично-інтонаційного резонансу ролі-образу.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.