ДО ПИТАННЯ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ У РОК-МУЗИЦІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138693Ключові слова:
інтерпретація, рок-музика, каверверсія, текст, композиціяАнотація
Метою дослідження є аналіз специфіки виконавської інтерпретації у рок-музиці. Її реалізація передбачає вирішення завдання класифікації основних типів рок-інтерпретацій та виявлення їх кореляції з поняттям "кавер-версія". Методологія дослідження пов’язана з використанням порівняльного методу, методів аналізу та синтезу для вивчення специфіки тексту, що підлягає інтерпретуванню, та виокремлення характерних ознак рок-музики. Наукова новизна полягає у дослідженні явища інтерпретації в рок-музиці. Було виділено чотири типи інтерпретації рок-композицій: 1) виконавські інтерпретації гурту – концертна та студійна; 2) аматорська інтерпретація; 3) кавер-версія у межах стилів рок-музики; 4) інтерпретація аранжувальника, що призводить до зміни стильового напрямку – на classical crossover, поп-музику чи навіть джаз. Висновки. Рок-музика є складним утворенням, що включає в себе багато стилів. Більшість пісень можуть існувати у студійній та концертній версіях, які будуть відрізнятися одна від одної навіть за умови виконання одним колективом. Інтерпретація творів, які можуть бути віднесені до рок-культури, сприяє появі нових виконавсь- ких версій, що іноді можуть конкурувати з оригіналом. Поняття кавер-версія варто використовувати, коли йдеться про інтерпретацію пісні, що здійснюється не автором та основними виконавцями, а іншими музикантами. Специфіка інтер- претації у рок-музиці полягає в тому, що текст представлений не як завершений нотний запис, а як аудіо чи відеозапис. Твір у рок-музиці має ознаки динамічності, для якої характерна процесуальність##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.