Культура надання управлінських послуг
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138713Ключові слова:
сервісно-орієнтована державна політика, сервісна діяльність органів публічної влади, управлінські послуги, культура надання управлінських послуг.Анотація
Мета роботи полягає у дослідженні поняття культури надання управлінських послуг, науковому обґрунтуванні та аналізі її базових складових. Методологія. У дослідженні використано загальнонаукові методи порівняння, аналізу та синтезу, а саме: в процесі опрацювання вітчизняної і зарубіжної джерельної бази щодо проблематики надання управлінських послуг, при емпіричному співставленні наукових підходів для виокремлення складових системи формування культури сервісної діяльності органів публічної влади, а також для обґрунтування шляхів розв'язання раніше невирішеної наукової проблеми, що полягає у визначенні ефективних механізмів щодо її практичної реалізації. Наукова новизна полягає у комплексному дослідженні взаємозв’язку понять "культура" - "культура державного управління" - "культура надання управлінських послуг"; співставленні зарубіжних і вітчизняних наукових підходів щодо визначення суті управлінської культури; виокремленні базових складових та визначенні особливостей культури надання управлінських послуг. Висновки. Культура надання управлінських послуг є клієнто-орієнтованою системою взаємопов’язаних функціональних елементів (організаційних, корпоративних, інформаційних, мовних, комунікативних тощо) та є однією з базових складових взаємодії органів влади та громадськості. Формування культури надання управлінських послуг сприяє: підвищенню якості сервісної діяльності органів публічної влади, покращенню іміджу державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, а також удосконаленню суспільно-владних відносин.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.