Національні тенденції у танцювальних жанрах польської і чеської опер періоду формування національних шкіл
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138821Ключові слова:
танець, опера, велика танцювальна форма, ментальний код танцю, полонез, мазурка, полька, фуріант, галоп.Анотація
Мета роботи. Стаття присвячена розгляду питань прояву національних танцювальних тенденцій в оперній творчості засновників польської та чеської національних шкіл. Досліджено втілення специфічних ознак танцювальних жанрів європейської танцювальної культури в операх "Галька" С. Монюшка та "Продана наречена" Б. Сметани. Методологія дослідження визначається використанням історичного, системного та аналітичного підходів, що дозволяють розглянути процеси формування національних оперних шкіл в європейській музичній культурі середини XIX століття. Наукова новизна дослідження визначається необхідністю виявлення і вивчення принципів існування танцювальних форм у контексті оперного мистецтва. Аналіз структури танцювальних епізодів в оперній творчості С. Монюшка та Б. Сметани дає можливість аргументувати застосування поняття "великої танцювальної форми". Висновки. Кожен зразок танцювального жанру відображає ментальні особливості народу, що історично склалися в процесі його формування. В контексті драматургії опери національні танцювальні тенденції втілюють ментальний код танцю, що безпосередньо відображає характерні відмінності та особливі експре-
сивні риси, які є властивими національним танцям певного етносу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.