Інтелектуальна власність у парадигмі соціокультурного розвитку суспільства
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2018.160610Ключові слова:
інтелектуальна власність, соціокультурний простір, творчість, законодавство, інновації.Анотація
Мета – проаналізувати трансформацію інтелектуальної власності в парадигмі соціокультурного розвитку суспільства. Методологія дослідження ґрунтується на загальнонаукових та спеціальних методах (серед яких аналітичний, порівняльно-правовий, системний , атрибутивний, процесуальний, когнітивний) з метою відтворення інтелектуального потенціалу суспільства, який у процесі розширення свого статусу від соціально-економічного і правового до соціокультурного вимагає більш досконалого постійного загальнодержавного врахування та відпо-відного регулювання. Наукова новизна полягає у обґрунтуванні та відповідному дослідженні інтелектуальної власності як соціокультурного феномена. Висновки. Еволюція інтелектуальної власності наприкінці ХХ – на по-чатку ХХІ ст., зокрема в Україні, зумовила її якісну трансформацію. Це проявилося у тому, що інтелектуальна власність сформувалася як самодостатня специфічна наукова категорія, стала самостійним об’єктом наукового осмислення, що має внутрішні напрями наукових пошуків. При цьому вона впевнено увійшла не просто у науко-вий простір, а й у концептуальне поле сучасних гуманітарних досліджень. Все це дає підстави розширити спектр розуміння багатовимірного поняття інтелектуальної власності як соціокультурного феномена.
Посилання
Бервено О.В. Інтелектуальний капітал: економічний зміст і особливості формування в транзитивному суспільстві: автореф. дис… на зд. наук. ступеня канд. економічних наук. Харків, 2002. 16с.
Вебер М. Избранные произведения / Пер. с нем. М.: Прогресс, 1990. 808с.
Право інтелектуальної власності: авторсько-правовий аспекти : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Т. І. Биркович, І. С. Бондар, Р. Б. Шишка, І. М. Сопілко, Н. В. Філик та ін.; М-во освіти і науки України, М-во культури України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2015. 280с.
Сорокин П. Человек. Цивилизация. Общество / Питирим Сорокин // пер. с англ. М.: Политиздат, 1992. 543с.
Стовпець О. В. Проблема інновації в контексті дослідження інтелектуальної власності: від економіко-правової парадигми до соціокультурної // Грані. Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. Дніпропетровськ, 2016. № 7 (135). С.6-12.
Ходаківський Є. І. Інтелектуальна власність : економіко-правові аспекти : навч. посіб. К. : Центр учбової літератури, 2014. 276с.
Мартинишин Я. М., Коваленко Є. Я. Смисли в культурі управління / Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. 2017. Вип. 4. С.26-31.
Черевко Г.В. Інтелектуальна власність: Навчальний посібник. К.: Знання, 2008. 412с.
Berveno, O. V. (2002). Intellectual Capital: Economic Content and Peculiarities of Formation in the Transitive Society. Extended abstract of the candidate’s thesis. Kharkiv [in Ukrainian].
Weber, M. (1990). Selected Works. Moscow: Progress [in Russian].
ByrkovychT.I. & BondarI.S.(Eds.). 2015).Law of Intellectual Property.Kyiv:Poglyad.Centr KNUCiM [in Ukrainian].
Sorokin, P. (1992). Man. Civilization. Society. Moscow: Politizdat [in Russian].
Stovpets, O. V. (2016). The Problem of Innovation in the Context of Intellectual Property Research: from the Economic-Legal Paradigm to Sociocultural Ones. Grani. Scientific-theoretical and socio-political almanac. Dnipropetrovsk, 7 (135), 6 – 12. [in Ukrainian].
Khodakivsky, Ye. I. (2014). Intellectual Property: Economic and Legal Aspects. Kyiv: Centr uchbovoi literatury. [inUkrainian].
Martynyshyn Ya., Kovalenko E. (2017). The meanings in the management culture. National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald, 4, Р. 26-31. [in Ukrainian].
Cherevko, G. V. (2008). Intellectual Property. Kyiv: Znannia [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.