Антикорупційна культура у системі британської аксіосфери
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2018.161764Ключові слова:
корупція, антикорупційні цінності, аксіосфера, антикорупційна культура, Велика БританіяАнотація
Мета статті – дослідити особливості аксіосфери Великої Британії на прикладі ставлення громадськості до різних форм корупції з проекцією на необхідність формування антикорупційної культури. Методологія дослі-дження ґрунтується на міждисциплінарному поєднанні низки підходів: неоінституційний аналіз дає змогу розгля-нути корупцію як неформальний деструктивний інститут , що руйнівно впливає на стабільність держави; культуро-логічний підхід у поєднанні з аксіологічним уможливлює аналіз ціннісного протистояння "антикультури корупції" та "культури антикорупції". Наукова новизна полягає в авторському аналізі проблеми відсутності "нульової толера-нтності" в британців до корупції за збереження толерування їй, а також корупційного прагматизму суб’єктів полі-тики. Висновки. Для Великої Британії, попри значні успіхи у протидії усім формам корупції, характерне своєрідне ціннісне протистояння "антикультури корупції" та "культури антикорупції". Успішна антикорупційна політика, попри значну кількість стратегій , концепцій, доктрин тощо, неможлива без фундаментальних зрушень у суспільній та індивідуальній свідомості, істотних позитивних коректив норм, правил і поведінки всіх політичних акторів. Сучасна матриця боротьби з корупцією у Великої Британії повинна орієнтуватися не лише на забезпечення антикорупцій-ного інституційного механізму, а насамперед на формування у громадськості високого рівня антикорупційної ку-льтури, на основі якої доцільно вибудовувати всю систему протидії корупційнимпрактикам.
Посилання
Громыко А. Коррупция в верхних эшелонах власти Великобритании / Алексей Громыко // Обозреватель-Observer. 2010. № 10. С. 117 128.
Дубровик-Рохова А. Британiя – жертва чи бенефіціар ТОП-корупції? / Алла Дубровик-Рохова //День. 2017. 16 берез.
Підбережник Н. Антикорупційна політика в країнах Західної Європи: досвід для України / Надія Під-бережник // Ефективність державного управління. 2013. № 37. С.123 132.
Canache D. Perceptions of Political Corruption in Latin American Democracies / DamarysCanache, Michael E. Allison // Latin American Politics and Society. 2005. № 3. Vol. 47. Р. 91 111.
Friedrich C. J. Corruption Concepts in Historical Perspective / Carl Joachim Friedrich // Political Corruption: Concepts and Contexts / A. J. Heidenheimer, M. Johnston (Eds.). New Jersey: New Brunswick, 2007. Р.15 24.
How Corrupt is Britain? / David Whyte (Ed.). London: Pluto Press, 2015. 198р.
Охріменко О.С. Повсякденність міст Англії: за матеріалами середньоанглійських фабліо ХІІІ ст. Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Київ: Міленіум, 2014. № 3.С.269-272.
Gromyko, A. (2010). Corruption in high echelons of power in Britain. Observer, 10, 117 128 [in Russian].
Dubrovyk-Rokhova, A. (2017, March,16). Britain: victim or beneficiary of top corruption? Day [in Ukrainian].
Pidberezhnyk, N. (2013). Anticorruption policy in the countries of Western Europe: experience for Ukraine.
Efficiency of public administration, 37, 123 132 [in Ukrainian].
Canache,D.,Allison,М.(2005). Perceptions of Political Corruptionin Latin American Democracies. Latin American Politics and Society, Vol. 47, Is. 3, 91–111 [in English].
Friedrich, C. J. (2007). Corruption Concepts in Historical Perspective. In: A. J. Heidenheimer, M. Johnston
(Eds.), Political Corruption: Concepts and Contexts (pp. 15 24). New Jersey: New Brunswick [in English].
Whyte, D. (2015). How Corrupt is Britain? London: Pluto Press [in English].
Ohrichenko O.S. (2014). Everyday life in the cities of England: on the materials of the Middle English Fabio XIIIcentury.Visnyk Natsionalnoi akademii kerivnykh kadriv kulturyi mystetstv. Kyiv: Milenium,3,269-272 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.