ЕВОЛЮЦІЯ КУПЛЕТНОЇ ФОРМИ В РОК- ТА ПОП-МУЗИЦІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2020.220138Ключові слова:
пісня, естрада, куплетна форма, еволюція.Анотація
Метою дослідження є виявлення закономірностей, пов’язаних з трансформаційними процесами, пов’язаними зі зміною куплетної форми в естрадній музиці, а саме у рок- та поп-напрямках. Дана мета реалізується у висвітленні ймовірних впливів соціокультурних чинників, а не лише суто художніх. Методологія дослідження передбачає застосування аналітичного методу задля висвітлення особливостей структури куплетних форм, які наявні в сучасній естрадній музиці. Використання компаративного методу застосовувалось для порівняння термінології, яка використовується для позначення структурних розділів пісенних форм у вітчизняній та англо-американській мистецтвознавчій літературі. Наукова новизна полягає в тому, що вперше досліджено еволюцію купленої форми в рок- та поп-музиці на основі виявлення зміни стандартів тривалості та форми пісні, що претендує на статус «хіта». Висновки. Робиться припущення стосовно можливості впливу технологічних процесів, а не лише індивідуальних творчих принципів композитора на тривалість та форму камерно-вокального твору. Перспективним напрямком вбачається введення у вітчизняний мистецтвознавчий дискурс термінології, яка використовується в англо-американській літературі для позначення розділів пісенної форми, а саме – хорус, бридж.
Посилання
Kovalenko, O.A. (2012). Music recording as a cultural phenomenon. Abstract of Ph.D. dissertation. St. Petersburg State University of Culture and Arts [in Russian].
Holopova, V. N. (2001). Forms of musical works. 2nd ed., St. Petersburg: Lan [in Russian].
Appen R., Frei-Hauenschild M. (2015). AABA, refrain, chorus, bridge, prechorus — song forms and their historical development. German Society for Popular Music Studies. Available at: www.gfpm - samples.de/Samples13/appenfrei.pdf [in English].
Pease, T. (2003). Jazz Composition: Theory and Practice, Berklee College of Music [in English].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.