РОЛЬ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ У ПРОФЕСІЙНОМУ СТАНОВЛЕННІ МАЙБУТНЬОГО ВІЙСЬКОВОГО ДИРИГЕНТА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240068Анотація
Мета роботи – висвітлити деякі аспекти значущості ролі фортепіанної підготовки у професійному становленні майбутнього військового диригента під час опрацювання фортепіанних творів. Методологія дослідження полягає у застосуванні компаративного підходу, емпіричних, загальнонаукових (аналіз, синтез) методів. Наукова новизна. У пропонованій публікації вперше висвітлено органічний взаємозв’язок фортепіанної підготовки та професійного становлення майбутнього військового диригента. Розкрито поліфункціональні можливості інструмента фортепіано та їх вплив на формування музично-виконавського досвіду майбутнього диригента. Висновки. У контексті професійного становлення військового диригента розглядається сутність і значення його фортепіанної підготовки як невід’ємної складової вдосконалення різних аспектів виконавської майстерності. Обґрунтовано специфіку і доцільність дидактичного репертуару з урахуванням багатофункціональних можливостей інструмента фортепіано щодо розвитку музично-виконавського досвіду майбутнього диригента, формування й використання прийомів звукового видобування, оволодіння виразовими можливостями інструменту за допомогою всієї сукупності способів і засобів, необхідних для втілення образно-художніх намірів і виховання музичного мислення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.