ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ МОНОЛОГІЧНОГО СЦЕНІЧНОГО МОВЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240109Анотація
Мета статті – дослідити історичні аспекти монологічного сценічного мовлення як найважчого виду психофізичної дії актора. Методологія дослідження передбачає використання комплексного підходу із застосуванням аналітичного, системного методів, компаративного, що дозволяє виокремити особливості монологічного сценічного мовлення в роботі актора. Наукова новизна роботи полягає у поглибленні вивчення індивідуальної акторської роботи в контексті розвитку монологічного мовлення та аналіз історичних аспектів його становлення і розвитку в акторській майстерності. Висновки. Підкреслено, що майстерне виконання монологів з класичної чи сучасної п’єси – вияв професіонального творчого зростання актора. Історичний екскурс і дослідження методики роботи над монологом є вкрай важливим та корисним джерелом отримання правильних прийомів, принципів, навичок, шлях набуття професіональних знань монологічного сценічного мовлення. Текстові купюри розширеного монологічного мовлення (якщо такі інколи допустимі) слід робити виважено, обережно, спільно з режисером-постановником. Зазначено, що досконало володіти словесною дією, її виражальними можливостями – головне завдання, яке завжди стоїть перед акторами і режисерами професійного й аматорського театрів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.