Понятійні конструкції терміну «творчість» у культурологічному аспекті
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2022.262214Анотація
Мета роботи: здійснити аналіз поняття «творчість», розкрити його сутність, тлумачення та проаналізувати наукові погляди щодо цього феномену в культурологічному дискурсі. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні діалектичного та логічного підходів, а також теоретичних загальнонаукових методів, що дозволило провести детальний аналіз поняття «творчість» в культурологічному напрямку. Наукова новизна пов’язана з визначенням науково-теоретичних підходів науковців щодо розуміння сутності поняття «творчість» в культурологічному аспекті, а також запропоновано власне трактування досліджуваного феномена в сучасному соціокультурному просторі. Висновки. У результаті проведеного аналізу терміну «творчість» та ґрунтовного осмислення науково-теоретичних підходів вчених щодо досліджуваного феномену дозволило розкрити його сутність та запропонувати власну дефініцію в культурологічному напрямку. Відтак, на нашу думку, творчість постає як складний процес здійснення суб’єкта, в якому реалізуються чуттєві, переживання набуті індивідом інтуїтивно, що є наслідком синтезуючої спроможності особистості у всезагальному значенні. Перспективи подальших досліджень потребують вирішення питань, які корелюються з проєкціями творчої самореалізації митця в сучасному соціокультурному просторі.
Ключові слова: творчість, творчий потенціал особистості, митець, творчо обдарована особистість, обдарованість, соціокультурний простір.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.