МИСТЕЦТВО ІЛЮЗІОНІЗМУ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2023.293713Анотація
Мета роботи – дослідити мистецтво ілюзіонізму в контексті сучасних тенденцій розвитку креативних індустрій в Україні. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного та емпіричного методів дослідження у вивченні функціонування мистецтва ілюзіонізму як складової частини креативних індустрій, що дає можливість експлікувати перспективи соціокультурного та міжкультурного розвитку. Наукова новизна дослідження полягає в систематизації вивчення мистецтва ілюзіонізму як однієї з актуальних форм культуро-мистецької діяльності та практики, котра входить до сценічного та перформативного сектору креативних індустрій. Висновки. Мистецтво ілюзіонізму є доволі специфічним видом театралізованого видовища та елементом масової культури, що зазвичай постає у формі розважального заходу, що здатен активно впливати на емоції і відчуття людини, ретранслюючи певні культурні цінності. Крізь призму видовищності мистецтво ілюзіонізму спроможне репрезентувати контекст соціокультурного простору, слугуючи інструментом міжкультурної комунікації. На сучасному етапі в межах нарощування динаміки розвитку креативних індустрій мистецтво ілюзіонізму активно інкорпорує у свою сферу інструментарій івент-менеджменту, мистецькі прийоми і засоби сценічно-перформативних практик, що в підсумку формують загальну систему індустрії розваг.
Ключові слова: ілюзіонізм, креативні індустрії, мистецтво, культура, соціум.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.