ІНТЕГРАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ І ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА: ВІД КОМП’ЮТЕРА ДО ЦИФРОВИХ МЕДІА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302078Анотація
Мета статті – проаналізувати основні етапи та особливості інтеграції новітніх технологій та образотворчого мистецтва. Методологія дослідження передбачала застосування загальнонаукових (аналізу, синтезу, систематизації та ін.) та спеціальних методів і підходів, інтегрованих з мистецтвознавства, історії, інформаційних технологій, медієзнавства та інших наук. Така міждисциплінарність дала змогу комплексно дослідити взаємозв’язок між образотворчим мистецтвом, технологіями та цифровими медіа. Наукова новизна полягає у спробі коротко представити основні етапи та особливості інтеграції новітніх технологій та образотворчого мистецтва. Висновки. Технологічні інновації завжди допомагали художникам втілювати різноманітні ідеї, самовиражатися через нові форми мистецтва. Це сприяло його подальшому вдосконаленню, породжуючи впровадження нових технологічних інструментів відповідно до вимог навколишнього середовища, яке і надалі динамічно трансформується. Пройшовши різні етапи, інтеграція мистецтва з інформаційними технологіями, особливо візуальними, наразі досягає своєї кульмінації з цифровими мас-медіа. Нині цифрові технології настільки інтенсивно й широко проникають в образотворче мистецтво, що зрештою фактично зникають, розчиняються, формується дифузне технологічно-мистецьке середовище, переважно представлене медіамистецтвом. До новітніх технологій, які не тільки змінюють способи створення творів живопису, а й розширюють межі уявлення про те, як вони мають виглядати та поширюватися, відкриваючи нові можливості для митців у втіленні художнього задуму, можна віднести: інтерактивність та імерсивність, штучний інтелект, цифрові медіа та програмне забезпечення для рисунку, 3D-моделювання і рендеринг, цифрові процеси редакції та корекції, віртуальну та доповнену реальність, мобільні додатки для митців тощо.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.