Таймінги танцювальних технік як окрема лексична складова паппінгу
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2024.313304Анотація
Мета роботи – проаналізувати та структурувати лексичну складову паппінгу та ілюзорних стилів танцю. Методологія. У процесі дослідження були використані принцип індукції, а також такі методи: аналізу та синтезу – у процесі роботи з інформаційними джерелами; порівняння – для виявлення тотожних фактів і закономірностей; формалізації – для запису виявлених таймінгів в єдиному форматі. Наукова новизна. Вперше в процесі аналізу танцювальної лексики паппінгу та інших ілюзорних стилів танцю було охарактеризовано танцювальну лексичну складову – таймінги. Надано чітке визначення терміну «таймінг», розглянуто основні характеристики цієї складової. Виявлено та описано декілька найбільш вживаних (базових) таймінгів, а також приведений їх графічний запис. Висновки. Аналіз танцювальної лексики паппінгу та інших ілюзорних стилів дав змогу виділити їх малодосліджену лексичну складову – таймінги. Також, було дано чітке значення терміну «таймінг», який є ритмічною послідовністю використання танцювальних технік (контролю м’язів), яку танцівник може накладати на власний танець (танцювальні рухи, пози). В процесі дослідження танцювальної лексичної складової, було виявлено декілька «базових» таймінгів для паппінгу та ілюзорних стилів танцю. В їх основі є дві базові танцювальні техніки – пап і дайм стоп. Частина з них має відповідність з окремими танцювальними рухами, або конкретним ілюзорним стилем. Для аналізу та розуміння таймінгів була використана графічна модель їх запису, яка дозволяє візуально відобразити таймінги у відповідності з музичним рахунком. Таким чином, таймінги можна визначити як окрему танцювальну лексичну складову паппінгу та суміжних йому стилів танцю з власними характеристиками та специфікою. Дана складова тісно пов’язана з музикою і, здебільшого, допомагає танцівнику урізноманітнювати своє виконання додаванням до нього різних ритмів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.