П. О. КУЛІШ ПРО МІЖКОНФЕСІЙНІ СТОСУНКИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2014.138108Ключові слова:
міжконфесійні стосунки, православне віросповідання, католицизм, Брестська унія, релігійне поневолення, культура, освіта, Магдебурзьке право, братські школи, православна метрополіяАнотація
У статті на основі дослідження наукових праць П. Куліша висвітлюються міжконфесійні проблеми, що дало змогу автору дійти таких висновків: релігійні чинники стали підґрунтям всіх конфліктів, які мали місце в історії польського і українського народів XIV-XVII ст. Зокрема, політика польських королів, здача своїх позицій православної церкви після падіння Царгорода, тобто Візантії, гальмування розвитку православної церкви в Україні низьким рівнем освіти, падіння в руїну руської церкви. П. Куліш показує роль і місце братських шкіл в Україні у справі розгортання захисту української культури та освіти, у протистоянні ідеології домініканських та єзуїтських шкіл.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.