ТРАНСФОРМАЦІЇ МЕМОРІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ І МЕМОРІАЛЬНИХ ПРАКТИК В УКРАЇНІ ПЕРІОДУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138498Ключові слова:
культура, культурна пам’ять, місця пам’яті, пам’ять, українська культураАнотація
Метою роботи є концептуалізація нового бачення культурної пам’яті України. Застосовано спеціально-наукову методологію її дослідження: меморіальна картографія, що полягає у створенні своєрідної мапи «пам’ятних місць» для певної культури (у нашому випадку – музеїв); меморіальна політологія, вивчення усього спектра офіційних і неофіційних, загальнонаціональних і регіональних політик пам’яті. Наукова новизна роботи полягає у подальшій розробці авторської структурно-функціональної моделі меморіального ландшафту українсь-кої культури як складного, багатошарового, різнорідного утворення та меморіальних практик його функціонування з урахуванням значних трансформацій у 2013–2016 рр. Висновки. Показано, що завершується перехід від меха-нічного поєднання різних хронологічних нашарувань пам’яті до певним чином структурованої системи. Основою культурної пам’яті України стає комплекс місць пам’яті, який включає меморіали суспільно-політичних і культур-них діячів та численні пам’ятки, присвячені козацтву. Усі вони відсилають до державної самостійності та свободо-любності України від раннього Нового часу. Цей процес прискорюється завдяки проведенню загальнодержавних меморіальних кампаній, кількість, системність і масштабність яких від 2000-х рр. невпинно зростають.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.