КАУЧСЕРФІНГ ЯК ОСОБЛИВА ФІЛОСОФІЯ МАНДРІВОК
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138499Ключові слова:
каучсерфінг, гостинність, колективна практика, туризм, гостьова мережа, довіраАнотація
Мета роботи. За довгу історію розвитку людських подорожей склалися своєрідні форми гостинності, які в новому інформаційному суспільстві, під впливом глобалізації, набувають нового змісту і нових форм. Однією з таких форм є каучсерфінг (Couchsurfing). Дослідження присвячено культурологічному аналізу каучсерфінга. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного, історико-логічного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу розкрити та піддати аналізу каучсерфінг як соціально-культурне явище і нові відносини у туризмі. Наукова новизна роботи полягає в тому, що соціокультурне явище каучсерфінгу розглянуте як особлива форма мандрівок зі своєю філософію та проведене на основі культурологічної та історичної методології. У результаті дослідження сформульовано теоретичні положення, що відзначаються науковою новизною. Означено, що каучсерфінг (Couchsurfing) є новою формою гостинності і соціальним явищем, заснованим на довірі, подяці і бажанні допомогти. Культурологічний аналіз показує, що каучсерфінг базується на колективних практиках, що здійснюються локально, тому важливу роль для нього відіграють соціокультурні особливості конкретної країни. Аналіз історії розвитку каучсерфінгу й ідеології цього явища дозволив прийти до окремих висновків. Висновки. Людина, яка бере участь в Couchsurfing, шукає альтернативи великомасштабному туристичному досвіду і намагається пізнавати культури, виходячи з локаль-ної точки зору. Автентичний культурний досвід, отриманий через веб-сайт, а потім особисто, може перерости в довічну дружбу, і є новою можливістю для людей. Отже, змінюється сама функціональна наповненість практик туризму, що свідчить про виникнення у широкого кола людей нових потреб, які не задовольняються в рамках класичного туризму.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.