ПОСТФОЛЬКЛОР ЯК ПРЕДМЕТ ГУМАНІТАРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ДО ПОСТАНОВКИ ПИТАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138501Ключові слова:
постфольклор, комунікаційні мережі, інтернет-фольклор, фольклористика, соціальні практикиАнотація
Мета роботи полягає у розгляді постфольклору як предмета теоретичних досліджень у гуманітарному дискурсі. Методологія дослідження полягає в застосуванні загального наукового принципу об’єктивності, культурологічного, структурно-семантичного та аналітичного методів у вивченні теоретичних праць гуманітарного напряму (філологічних, фольклористичних), предметне поле яких пов’язане з поняттям постфольклору. Наукова новизна роботи полягає в комплексному розгляді поняття постфольклору як предмета гуманітарних досліджень та визначенню необхідності культурологічного осмислення його феноменології у контексті тенденцій розвитку сучасної культури. Висновки. В результаті дослідження встановлено, що постфольклор як явище сучасної культури є генетично спорідненим з класичними фольклорними зразками, проте за своїми зовнішніми та внутрішніми ознаками і характеристиками все ж належить до явищ принципово нового культурного рівня, твори яких не лише відображають мозаїчну дійсність, а й акумулюють та транслюють ціннісні значення, ідеї та ідеали соціуму, виступаючи своєрідним стабілізуючим началом в осмисленні соціокультурних реалій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.