ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ЯК ВЕКТОР ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ І. ГАСПРИНСЬКОГО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138502Ключові слова:
Ісмаїл Гаспринський, джадидизм, просвітницька діяльність, жіноче питання, періодика, емансипаціяАнотація
Мета роботи. Дослідження присвячене вивченню та побудові цілісної картини діяльності І. Гаспринського, спрямованої на становлення мусульманської жінки як повноправного члена суспільства. Методологія. Наукове осмислення феміністичного напряму діяльності І. Гаспринського базувалося на використанні аксіологічно-культурологічного (який дав змогу розкрити гуманістичний зміст і виявити ціннісні орієнтири розглядуваного вектора просвітницької діяльності І. Гапсринського) та цілісного (який дав змогу проаналізувати єдність культурно-просвітницької системи І. Гаспринського) підходів, а також джерелознавчого методу (при вивченні друкованих джерел) і методу контекстуального аналізу (при вивченні змістового наповнення видання «Алємі Нісван» («Жінка») та інших публікацій просвітника). Наукова новизна роботи полягає в тому, що діяльність І. Гаспринського вивчаєть-ся з позицій фемінізму, що важливо, оскільки виступ на захист інтересів жінок істотно вплинув на мусульманське суспільство в цілому. У роботі вибудовується цілісна картина профеміністичної активності кримськотатарського просвітника. Висновки. І. Гаспринський зробив помітний крок у справі корінного реформування становища жінок, які поступово отримали постійні і безперечні в мусульманському суспільстві права. Така діяльність просвітника дала можливість закласти фундамент демократичної традиції в кримськотатарському національному русі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.