АСПЕКТИ ІСТОРИЧНОЇ ҐЕНЕЗИ ТА ЕВОЛЮЦІЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ АКТОРСЬКОЇ МАСКИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138517Ключові слова:
театральне мистецтво, маска, маскування, карнавал, скоморох, сценічний персонаж, гротескАнотація
Мета роботи. Дослідження пов'язане з пошуком наукового підходу до осмислення походження, місця та значення маски в театральному мистецтві. Аспекти використання маски в театрі, починаючи з античних часів до наших днів, недостатньо досліджені в контексті її історичної ґенези та еволюції. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного, логічного та системного підходу – в осмисленні феномена сценічної маски; порівняльно-історичного – для дослідження процесів її ґенези та еволюції; типологічного – для класифікації жанрового розмаїття. Наукова новизна полягає в розширенні уявлень про еволюцію маски в театрі, починаючи з античних часів до наших днів. Здійснено аналіз наукових праць та узагальнено теоретичні підходи до проблеми змісту, ролі і функцій сценічної маски у сценічно-театральному дійстві. Систематизовано низку джерел щодо застосування сценічної маски. Виявлено ґенезу та простежено еволюцію маски на різних культурно-історичних етапах. Висновки. Моделювання образу за допомогою маски – це універсальний спосіб створення образу в сценічному мистецтві. Виявляючи динаміку внутрішніх і зовнішніх взаємозв’язків, змістовно-сутнісного наповнення маски – сакрального, естетичного, побутового, соціального, історичного – можна говорити про феномен та еволюцію маски як явища мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.