РОЛЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ КОНТРОЛЮ ЗА ПЕРЕМІЩЕННЯМ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ У ЗБЕРЕЖЕННІ ТВОРІВ ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА ТА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙ У ЦАРИНІ ЕТНОДИЗАЙНУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138522Ключові слова:
збереження, повернення, культурні цінності, твори декоративного мистецтва, державні програми, традиції, етнодизайнАнотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з аналізом діяльності Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України у збереженні творів декоративного мистецтва. Вказані характерні особливості державних програм, на виконання яких до України поверталися ці твори. Значна увага приділена прикладам такого повернення. Зауважена актуальність взаємозв’язку творів декоративного мистецтва й етнодизайну. Методологія дослідження полягає у застосуванні принципу об’єктивності, сутнісного аналізу й історичного прин-ципу. Вказані методологічні прийоми дають змогу розглянути конкретні події та явища у всій багатогранності, врахувати їхні головні етапи розвитку в об’єктивному часі і просторі, у взаємодії різноманітних соціокультурних явищ. Наукова новизна роботи у тому, що автором уперше здійснена спроба систематизації й мистецтвознавчого аналізу творів декоративного мистецтва у контексті збагачення форм і методів розвитку етнодизайну. Висновки. Збереження творів декоративного мистецтва у діяльності Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей та Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України протягом 1990-х – початку 2010-х рр. зумовлює необхідність окремого вивчення даної проблематики у розрізі культурної політики держави, зокрема, у ракурсі мистецьких здобутків даних структур та розвитку сфери етнодизайну.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.