РЕФЛЕКСІЇ ПРО СУТНІСТЬ ПОНЯТТЯ «ХОР» У ПРОСТОРІ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2016.138533Ключові слова:
хор, сонце, коло, архетип, культураАнотація
Мета роботи. У статті розкривається багатогранність дефініції «хор» у планетарному й українському культурному обширі. Задум розвідки інспірований професійним інтересом автора до семантичних інваріантів поняття «хор», окреслення його змісту в хорознавчій науці та міждисциплінарних вимірах. Методологія дослідження поля- гає у використанні комплексного, історико-теоретичного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу охарактеризувати поняття «хор» у різних аспектах, акцентуючи на його витоках, щільній пов’язаності з життям українців. Одночасно це дало змогу окреслити наповненість цієї категорії як моделі виконавського колективу. Наукова новизна статті полягає у розширенні уявлень про сутність дефініції «хор» у антропологічній, соціологічній, етноп- сихологічній площинах, поглибленні його семантичних кореляцій у культурі різних народів. Висновки. Рефлексії про природу архетипу «хор» дають можливість виявити його вельми значущі та різнобічні смислові відтінки, окреслити його як колектив виконавців, об’єднаний духовно та за інтересами##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.