Концепція авторської Міжнародної школи мистецтв "Монтессорі центр": європейський вектор
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138683Ключові слова:
естетичне виховання, мистецька початкова освіта, позашкільна освіта, система Марії Монтессорі, авторська школа мистецтвАнотація
Мета дослідження полягає у розгляді концепції авторської школи мистецтв "Монтессорі центр" як зразка освоєння і використання європейської методики в українській позашкільній освіті. Методологія ґрунтується на практичному досвіді роботи за системою Марії Монтессорі в галузі естетичного виховання дітей. Наукова новизна полягає в імплеме- нтуванні системи Монтессорі в початкову мистецьку освіту, а саме – в музичних, художніх та хореографічних школах, а також в багатоступеневій системі змагань із різних видів мистецтва – музичних олімпіадах, конкурсах та фестивалях. Висновки. Показана можливість того, що в межах концепції Марії Монтессорі можна створити багатоступеневу систему заохочення в навчанні дитині. Учні "Монтессорі центрів" мають можливість брати участь та змагатися в конкурсах та фестивалях з усіх видів мистецтв: від рівня власної школи до Всеукраїнських змагань. У межах цих змагань імплементовано принцип Марії Монтессорі щодо стимулювання тяги до самонавчання і саморозвитку засобами мистецтва. Ефективність навчання видам мистецтва та естетичного виховання за системою М. Монтессорі полягає у відсутності оцінювання, формуванні сприятливого навколишнього середовища, а також у формуванні мотивації та стимулюванні самонавчання.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.