Драматургічні функції танцю в західноєвропейскій опері (від Я. Пері до Х. В. Глюка)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138687Ключові слова:
танець, опера, драматургічні функції, сюїтна танцювальна форма, опера-балет, дивер тисмент, лірична трагедія, дієвий танецьАнотація
Мета статті дослідження витоків та еволюції драматургічних функцій танцю в опері, впливу танцю на загальну концепцію твору. Розгляд цієї проблеми зумовив звернення до ранніх зразків жанру опери, творів композиторів Італії, Німеччини та Англії, що належать до кінця XVI століття, XVII та XVIII століть. Виявлення драматургічних функцій танцю засновано на аналізі специфічних особливостей втілення танцю у перих зразках оперних форм, в оперній творчості К. Монтеверді, Ж. Б. Люллі, Ж. . Рамо, Г. Генделя та Х. В. Глюка. Методологія. Застосовано системний, історичний та діалектичний методи, що дають можливість досліджувати еволюцію драматургічних функцій танцю в опері від найбіль ранніх зразків цього жанру до творів, які є перими здобутками в європейському оперному мистецтві. Наукова новизна полягає в розиренні уявлень про вплив танцювальних жанрів на типологічні особливості оперної драматургії у творчості К. Монтеверді, Ж. Б. Люллі, Г. . Генделя та Х. В. Глюка. Розгляд структури танцювальних дивертисментів у оперній творчості Ж. Рамо дає змогу обрунтувати застосування поняття сюїтної танцювальної форми. Висновки. Аналіз декількох типів драматургічних функцій танцю в різних з точки зору жанрової приналежності операх дає можливість відзначити специфічну і досить значну роль танцю в багатоплановій цілісності опери. Дослідження еволюції певних типів драматургічних функцій танцю дає можливість констатувати, що їх аналогічні моделі існують і в теперіній час.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.