ХУДОЖНІ ОСОБЛИВОСТІ ДЕКОРАТИВНИХ ТАРЕЛІВ У ТВОРЧОСТІ МАЙСТРІВ ВИЖНИЦЬКОГО МИСТЕЦЬКОГО ОСЕРЕДКУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2017.138696Ключові слова:
декоративний таріль, різьблення, інкрустація, Вижницький мистецький осередокАнотація
Мета статті – прослідкувати еволюцію художньо-стильових особливостей декоративних тарелів як однієї з провідних форм творчості майстрів Вижницького мистецького осередку другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Методологію дослідження визначили специфіка зібраного фактологічного матеріалу, його мета й завдання. Дослі- дження розгорталося на основі системного підходу й принципу історизму, паралельно із застосуванням домінантного методу комплексного мистецтвознавчого аналізу, який, у свою чергу, синтезував дослідницькі можливості порівняльно-історичного, функціонального, типологічного методів. Наукова новизна полягає у тому, що в статті вперше використо- вується комплексний мистецтвознавчий підхід для дослідження важливого творчого аспекту – ефективного поєднання давніх народних традицій і сучасних підходів у межах унікальної мистецької школи у м. Вижниця. Висновки. На прикладі дипломних та курсових робіт студентів Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка, викона- них під керівництвом досвідчених педагогів, прослідковано еволюцію художньо-стильових особливостей творчості майстрів декоративно-прикладного мистецтва Буковини. Вводиться у науковий обіг значна кількість творів художнього різьблення по дереву, що характеризуються як традиційними способами вирішення декоративної композиції, так і інно- ваційними підходами до трактування орнаментальних мотивів та технік виконання твору.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.