СУЧАСНЕ СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ПРОЕКТУВАННЯ У НАЦІОНАЛЬНОМУ ЧАСОПРОСТОРІ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2018.161203Ключові слова:
проект, соціокультурне проектування, проектна діяльність, часопростір культури, інформаційна доба.Анотація
Метою дослідження є визначення системних характеристик і показників синергійного соціокультурного проектування в Україні інформаційної доби та розкриття функцій і форм культуротворчих інновацій у сучасному часопросторі культури . Методологія дослідження побудована на міждисциплінарному інтегруванні методів філо-софії, культурології та мистецтвознавства. Наукова новизна визначається застосуванням сучасних культуроло-гічних теорій з метою осмислення шляхів розвитку і консолідації поліетнічного українського суспільства інформа-ційної доби засобами соціокультурного проектування, побудованого на принципах єдиного часопростору культури. Висновки. Загальна картина національної культури як складної багатокомпонентної системи вимальо-вується за допомогою просторового моделювання та проектування, що передбачає детальне дослідження осно-вних структурних одиниць розподілу культурного простору – місто, регіон, країна, які одночасно виступають як цілісність і частини цілого, суб’єкт і об’єкт. На цій основі будується синергетична континуальна модель функціо-нування і розвитку сучасної культури, в якій чітко визначаються функції нової культурної реальності через її спів-відношення з поняттями "регіональна культура", "національна культура" і "світова культура". Вихід незалежної України в європейський інформаційний простір зумовлює використання можливостей розширення міжнародних відносин як засобу діалогу культур у світовому контексті.
Посилання
Бергер П. Лукман Т. Социальное конструирование реальности. Трактат по социологии знания. М. : Медиум, 1995. 323с.
Бестужев-Лада И. В. Нормативное социальное прогнозирование: возможные пути реализации целей общества. Опыт систематизации. М.: Наука, 1987. 214с.
Дридзе Т. М., Орлова Э. А. Основы социокультурного проектирования.М., 1995. 148с.
Пригожин И., Стенгерс И. Порядок из хаоса: Новый диалог человека с природой: Пер. с англ./ Общ. ред. В. И. Аршинова, Ю. Л. Климонтовича и Ю. В. Сачкова. М.: Прогресс, 1986. 432с.
Тиори Т., Фрай Дж. Проектирование структур баз данных: в 2 кн. М.: Мир, 1985. Кн. 1. 287с.
Тоффлер Э. Третья волна. М.: ООО "Фирма издательство АСТ", 1999. 784с.
Тощенко Ж. Т. Постсоветское пространство: Суверенизация и интеграция: Этносоциологические очерки. М.: РГГУ, 1997.214с.
Baudrillard Jean Oublier Foucault. Paris: Galilée, 1977. 274р.
Yakovlev O. The Strategy of Transnational Cultural Development of Ukraine // SPHERES OF CULTURE.-Lublin, 2015. – Volume X. P.374-382.
Cкнарь В. Культурологічні аспекти управління проектами зі збереження культурних цінностей. Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. 2013. № 3. К.: Міленіум.С.53-58.
Berher P. Lukman T. (1995). Sotsyalnoe konstruyrovanye realnosty. Traktat po sotsyolohyy znanyia. M. : Medyum,323.
Bestuzhev-Lada Y. V. (1987). Normatyvnoe sotsyalnoe prohnozyrovanye: vozmozhnыe puty realyzatsyy tselei obshchestva. Opыt systematyzatsyy. M.: Nauka,214.
Drydze T. M., Orlova Y. A. (1995). Osnovi sotsyokulturnoho proektyrovanyia.M.,148.
Pryhozhyn Y., Stenhers Y. (1986). Poriadok yz khaosa: Noviy dyaloh cheloveka s pryrodoi: Per. s anhl. Obshch. red. V. Y. Arshynova, Yu. L. Klymontovycha y Yu. V. Sachkova. M.: Prohress,432.
Tyory T., Frai Dzh. (n. d.). Proektyrovanye struktur baz dannikh: v 2 kn. M.: Myr, 1985. Kn. 1.287.
Toffler Y. (1999). Tretia volna. M.: OOO "Fyrma yzdatelstvo AST",784.
Toshchenko Zh., T. (1997). Postsovetskoe prostranstvo: Suverenyzatsyia y yntehratsyia: Etnosotsyolohycheskye ocherky. M.: RHHU, 1997. 214s.
Baudrillard Jean Oublier Foucault. Paris: Galilée,274.
Yakovlev O. (2015). The Strategy of Transnational Cultural Development of Ukraine // SPHERES OF CULTURE.- Lublin, Volume X.,374-382.
Cknar, B. (2013). Cultural aspects of projectmanagement preserving cultural values. Visnyk Natsionalnoi akademii kerivnykh kadriv kultury i mystetstv Kyiv: Millennium, 3, 53-58 [in Ukraine].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.