ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ПРОЄКТ «КОЛЯДКИ НА КУДРЯВЦІ» ЯК ФОРМА ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА АКТУАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277669Анотація
Мета роботи. У дослідженні охарактеризовано телевізійний проєкт «Колядки на Кудрявці» як культурно-мистецький продукт, що спрямований на збереження та актуалізацію українського фольклору. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного методу та методу концептуалізації, які дали можливість виявити креативний потенціал телевізійного проєкту «Колядки на Кудрявці» в пошуку підходів до збереження та репрезентації української фольклорної традиції. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше було охарактеризовано телевізійний проєкт «Колядки на Кудрявці», у якому запропоновано нові форми актуалізації фольклору в сучасних історичних умовах. Висновки. Телевізійний проєкт «Колядки на Кудрявці» є прикладом оновлення підходів до репрезентації фольклору в художній творчості, що функціонує за принципами масової культури та поширюється за допомогою засобів масової комунікації. У проєкті поєднано форми та прийоми традиційного естрадного концерту з музичними й драматургічними новаціями, серед яких оновлення звучання традиційного фольклору та наближення його саунду до актуальних музичних трендів, опора на обрядово-ритуальний компонент, зменшення ваги пісень-шлягерів. Проєкт «Колядки на Кудрявці» можна розглядати і як концептуальний відеоальбом, у якому органічно переплітаються українська сакральна ритуальна архаїка та традиції світових естрадних шоу.
Ключові слова: телевізійний музичний проєкт, фольклор, сакральний часопростір, пісенний жанр, шлягер, естрадний артист, аранжування, музична драматургія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.