РЕЦЕПЦІЯ ІНОКУЛЬТУРНИХ ПРАКТИК У СУЧАСНОМУ УРБАНІСТИЧНОМУ ПРОСТОРІ ЯК ПРЕДМЕТ КУЛЬТУРОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302045Анотація
Мета статті – виявити особливості культурологічного дослідження рецепції інокультурних практик в сучасному урбаністичному просторі. Методологія дослідження. Застосовано культурологічний та феноменологічний підхід, аналітичний метод, що посприяв виявленню культурологічного змісту означеного явища, його місця в сучасній культурі, системний метод, теоретичний метод та метод моделювання. Наукова новизна. Досліджено рецепцію інокультурних практик у сучасному урбаністичному просторі як предмет культурологічного дослідження; уточнення поняття «рецепція» та «інокультурні практики»; на основі аналізу теоретичних розробок з проблематики діалогу культур, сприйняття твору та рецепційної естетики виявлено перспективні підходи до дослідження означеної проблематики. Висновки. Інокультурні практики, представлені в сучасному урбаністичному просторі України є складним явищем, дослідження якого є призмою для ідентифікації національної культурної стратегії. На основі розуміння культурної рецепції як сприйняття, усвоєння, осмислення та подальший розвиток в межах власної культури певного феномену, запозиченого з іншої культури та особливості реагування людини або групи людей на певне культурне явище можна констатувати доцільність дослідження рецепції інокультурних практик у контексті перенесення (концептів, ідей, методів культурних практик або їх елементів) з культури-донора, їх адаптації та інтеграції в сучасний урбаністичний простір України (основні механізми рецепції інокультурних практик – «перетворення» та «відтворення») та рецепції інокультурних практик реципієнтом (глядачем, слухачем, учасником). Перспективним напрямом дослідження є звернення до особистості засобами застосування рецептивного підходу ключової постаті конкретної інокультурної практики, яка сприяла її формуванню, розвитку та популяризації. Водночас такий підхід може посприяти виявленню характерних рис інокультурних практик та ряду особливостей їх багатоаспектних рецепцій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.